Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben, a DKV vonalaira...

Szimsky kérdése:

Debrecenben, a DKV vonalaira napijegyet hogyan vásárolhat külföldi?

Figyelt kérdés

A rendszer személyigazolvány számhoz köti a jegyet de más EU-s személyit nem fogad el. Városkártyára vagy diákigazolványra is lehet venni de pld. egy turista vagy látogató, aki ilyenekkel nem rendelkezik, hogy tud vásárolni?

A DKV honlapon sajnos nem találtam ezzel kapcsolatos információt.

A válaszokat köszönöm!



márc. 3. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit tenni, be kell menni a jegyirodára.


[link]

márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Vagy


“ Az automatákat nem csak a helyi lakosok, de a külföldről érkező, városunkba látogató turisták és diákok is könnyen használhatják, az értékszelvények megvásárlására 8 nyelven van lehetőség. A vakok és gyengénlátók hangosmenüt használhatnak.”

márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez az "új" (most már nem annyira új) típusú elektronikus személyire írják fel, amit az ellenőr leolvas róla. Külföldieknek, mivel ilyenjük nincs, nem tudják használni. A mobiljegy applikációval próbálkozhatsz még, de ott Debrecenben csak a vonaljegy és az 1 órás jegy érhető el (de gondold át, nem járnál-e jobban ezekkel, ha például egy programra utazol csak a nagyállomásról, utána vissza oda akkor jobban jársz).
márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnkinek a gyors válaszokat!


1. Sajnos szerintem mindegy, hogy online vagy jegyirodán, napijegy szemlyigazolványhoz kötődik. Tehát ott is csak azzal tudsz vásárolni.

2. Igen, használtam is már automatát egyszeri vonaljegy vásárlásra, csodálatosan működik, valószínűleg napijegyet is ad, érvényes magyar személyigazolvány számra.

3. A 3 napos jegyet szerettem volna (van is ilyen), mert 3 napig kéne jönni-menni különböző útvonalakon a városban. Csak éppen nem tudom megvenni.


Ezek szerint marad a vonaljegy minden felszállásra.

Köszönöm mindenkinek az információt!

márc. 3. 10:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A papíralapú napijegyre tintával kell felírni a számot, legalábbis itt azt írják: [link]

Hogy ez valóban így van-e, vagy csak egy régebbről megmaradt szöveg, nem tudom, de egy próbát megér a vonaljegyek megvásárlása előtt.

márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tele van már minden város odacsődített külföldiekkel, és nem szoktak évente kétezer jegyet ellukasztani... Én mondjuk régimódi emberként még életemben automatánál nem vettem semmit, a jegypénztáros hölgy szokta a számot beírni, szóval nem tudom az igazságot, min akadt el a gép, de szerintem nincs egy ilyen gépbe betáplálva hogy mi minősül érvényes igazolványszámnak Magyarországon és mi nem. Közlekedési társaságnak joga sincs hozzá, hogy efféle adatokban turkáljon. Meglehet, egy hat szám, két betű formátumot váró izébe nem fog egy 11 jegyű külföldi igazolványszáma beférni, és egy számítógép máris elakad az első ilyen hülyeségnél.
márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Útlevéllel vagy másmilyen okmánnyal gondolom.
márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: kipróbálhatod: [link]

A rég lejárt és a nemrég lejárt diákomat sem fogadja el - ezeket valószínűleg le tudja kérdezni - , a korábbi személyigazolványszámomat elfogadja, ezekenél valószínűleg csak a formátumot nézi, de egy ettől eltérő formátumot már nem fogad el.

márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ez már túlkomplikált, a BKK-nál bármilyen szöveget beírhatsz, azt is hogy "ENVAGYOKISTEN", simán beveszi, csak ellenőrzéskor tudj egy olyan igazolványt felmutatni amin ez szerepel.
márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, 7-es a reagálást, sajnos mint ahogy a leírásban ezt meg is említem, próbáltam más okmánnyal (EU-s személyi amelyikkel még a határon is beengednek), itt sajnos nem jó. Az lenne életszerű amit 9-es ír, hogy beírom a külföldi okmány számát, és ha kell felmutatom az ellenőrnek, ott van fénykép, szám, ami kell ninden rajta.
márc. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!