Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sopron- Budapest vonatozáskor...

Sopron- Budapest vonatozáskor számít a vármegye bérlet?

Figyelt kérdés
Ha Sopronból vonatozom Budapestre , és GyMS vármegye bérletem van, elég Győrtől Budapestig jegyet váltanom?

márc. 8. 09:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Hát pedig tavaly a bevezetéskor azt kommunikálták, hogy lehet így vonaton, csak buszon nem (technikai okok miatt, a fedélzeti gép nem tud így kiadni jegyet). Most ez vagy változott azóta, csak nem hangoztatták, vagy az információs néni tudja rosszul.
márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Justinianus ***** válasza:

Ha a Vármegyebérlettel rendelkező utas utazása feláras és felármentes szakaszt is érint:

1. a felármentes szakaszról/-ra ki-/beutazó utasnak a feláras szakaszra érvényes jeggyel és felárral kell rendelkeznie,

2. vagy az utazás teljes viszonylatára rendelkeznie kell érvényes jeggyel és felárral.

Példa:

IC vonattal Sopron – Budapest-Keleti között utazik az utas, GYMS Vármegyebérlettel rendelkezik. A vonat Sopron-Győr között felármentesen vehető igénybe.

Az utasnak Vármegyebérlet használata esetén rendelkeznie kell:

az 1. pont szerint: a Sopron-Győr közötti felármentes szakaszon érvényes Vármegyebérlettel ÉS Győr – Budapest-Keleti között érvényes menetjeggyel és felárral,

VAGY

a 2. pont szerint: Sopron – Budapest-Keleti viszonylatra érvényes menetjeggyel és felárral.

Az 1. pont szerint Sopron-Győr között - helyjegy híján - csak a szabad ülőhelyeket foglalhatod el, de drágább.

A 2. pont szerint végig van biztos helyed, de drágább.

márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Justinianus ***** válasza:
* Az 1. pont szerint Sopron-Győr között - helyjegy híján - csak a szabad ülőhelyeket foglalhatod el, és olcsóbb.
márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ezt hol olvastad? Belinkeled?
márc. 12. 13:01
 15/33 Justinianus ***** válasza:
Nem, a forrást sajnos nem linkelhetem be, de mondjuk úgy, hogy nagyon közel van a helyhez, ahonnan fakad...
márc. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
#15: Miért? Ez valami titkos szabályzat, amit csak a bennfentesek ismerhetnek, az egyszerű utasra meg rásózzák végig a jegyet, hogy úgy szabályos?
márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Én is ezt akartam kérdezni 😀 hogy a vasúti információban jót röhögnek az utason akit fèlre tájékoztattak? A plusz pénzen meg meg osztoznak? 😀
márc. 13. 09:45
 18/33 Justinianus ***** válasza:

Nem titkos, például az Újtarifa.hu-n:

[link]

márc. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
#18: Ez nem az, amiről szó volt. Ez annyit ír, hogy a felármentes szakaszon érvényes a vármegyebérlet. Ezt tudtuk eddig is. A kombinált utazásról nem ír, hogy a másik szakaszon pedig jeggyel és helyjeggyel ugyanazon a vonaton tovább lehet utzani.
márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Justinianus ***** válasza:

Nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy egy GYMS Vármegyebérlet birtokában Sopronból Budapestre utazva a "Ha a helyjegyköteles vonatot az út felármentes szakaszán vennéd igénybe: vármegyebérlettel utazhatsz." szöveget olvasva a teljes útvonalra jegyet és helyjegyet váltsak.

Legfeljebb akkor, ha azt olvasnám, hogy "Ha a helyjegyköteles vonatot CSAK az út felármentes szakaszán vennéd igénybe: vármegyebérlettel utazhatsz."

"A kombinált utazásról nem ír, hogy a másik szakaszon pedig jeggyel és helyjeggyel ugyanazon a vonaton tovább LEHET utazni." ?

És olyat írt valahol, hogy NEM?

Azt írja - ha kihámozzuk a tegező idiotizmusból a mondatot -, hogy

1. egy helyjegyköteles vonaton

2. a felármentes szakaszon

3. vármegyebérlet használható

De egyébként egy másik szolgáltató oldalán - valóban egyértelműbben, én is így írtam volna :)

[link]

márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!