Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sopron- Budapest vonatozáskor...

Sopron- Budapest vonatozáskor számít a vármegye bérlet?

Figyelt kérdés
Ha Sopronból vonatozom Budapestre , és GyMS vármegye bérletem van, elég Győrtől Budapestig jegyet váltanom?

márc. 8. 09:30
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Egyre többször veszem észre, hogy sok ember nem tudja/nem akarja értekmezni a kérdést. Teljesen másrol kezd beszélni hogy ( nemlétező) fölényét kifejezze. Aztán mikor figyelzteted, hogy teljesen másról beszél, legyen kedves értelmezze a kérdést- akkor dobálják a szargránátot. Mindezt koncepcióból, előre megtervezetten. Hogy miért? Nem tudni mi az ok. Nyomorúságos gyerekkor, kisebbségi komplexus, lenézik a csajok, kicsi szerszám, a szomszéd nagyobb autót vett, félrejár az asszony….. Mindenki válassza ki ami rá vonatkozik…!


Azért mert ide ollóztál egy napiszar.hu rol , fészbuk kommentcunamiból kiguglizott képet, linket, attól még nem vagy okos. A “fenn van a neten” hozzászólás semmit se ér, mert a net màra egy információs szarosvödör lett.


És akkor fussunk neki utoljára:

NEM a felárról, felármentességről szólt a kérdés. Nem! Nyet! No! Nein! Nada!!!

Eddig tiszta, lépjünk tovább.

Ime az eredeti kérdés:


“Ha Sopronból vonatozom Budapestre , és GyMS vármegye bérletem van, elég Győrtől Budapestig jegyet váltanom? “


És ime a választ amit közben kiderítettem:


“Vármegye bétlettel csak megyén belüli kiinduló és célállomások közt közlekedhetsz! Ha átléped a megyehatárt, a TELJES szakaszra meg kell venned, a kiinduló állomástól a célig. Esetemben Soprontól Budapestig- hiába van benne Sopron Győr vármegye szakasz, akkor is a teljes menetjegyet kell fizetni!”

A biztonság kedvéért mégegyszer:

NEM felárról van szó. Sem átszállásról. Sem öreganyám szatyráról. 😀


Remélem tudtam segíteni, további szép napot. 😀

márc. 14. 07:28
 22/33 Justinianus ***** válasza:

Gratulálok, jó sok ostobaságot sikerült összehordanod.

"Vármegye bérlettel csak megyén belüli kiinduló és célállomások közt közlekedhetsz!" Ez SOHASEM volt így.

"Ha átléped a megyehatárt, a TELJES szakaszra meg kell venned, a kiinduló állomástól a célig." Itt kihagytad a tárgyat, úgyhogy semmi értelme a mondatnak.

"Esetemben Soprontól Budapestig- hiába van benne Sopron Győr vármegye szakasz, akkor is a teljes menetjegyet kell fizetni!" NEM KELL TELJES menetjegyet fizetned.

Én belinkelem annak a szolgáltatónak az oldalán feltüntetett utazási feltételeket, amellyel te utazol, ez így szól:

„Feláras vonaton történő utazás esetén azon a szakaszon, ahol a járatok felármentesen igénybe vehetők, ott a vármegye bérlettel történő utazás megengedett.”

Elemezzük ezt a mondatot:

„Feláras vonaton történő utazás esetén” értsd: pl. az IC-vel utazol Sopronból Budapestre, az ugyanis egy feláras vonat

„azon a szakaszon, ahol a járatok felármentesen igénybe vehetők” értsd: a Sopron-Győr szakaszon

„ott a vármegye bérlettel történő utazás megengedett.” értsd: egy nyomorult, kicseszett vármegyebérlettel utazhatsz.

Lerajzoltam neked, hátha egy rajz értelmezése jobban megy.

[link]

Tehát arra a kérdésedre, hogy “Ha Sopronból vonatozom Budapestre, és GYMS vármegye bérletem van, elég Győrtől Budapestig jegyet váltanom? “, a válasz ELÉG!, ezt már a 7. hozzászólásomban is leírtam.

Én is elmentem ma a jegypénztárba, és ha te is odamész udvariasan, hogy „Jó napot kívánok, az IC vonattal Budapestre szeretnék utazni, de van GYMS vármegyebérletem.” akkor a pénztáros hölgy ki fog neked adni egy db menetjegyet és egy db helyjegyet (=felárat a menetjegyhez) a Győr-Budapest távolságra, összesen 3.510 Ft értékben.

Próbáld ki!

Várjuk visszajelzésed!

márc. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Két dolog:


Látom továbbra sem sikerült értelmezned, hogy NEM a felárról beszélünk. Nem. De ezt fentebb is írtam. Valamiért mégis ezen rugózol, de semmi gond. Annyi hogy egyedül maradsz vele. 😀 A Te kedvedért játszuk azt hogy személy vonattal mentem. Segítek, felármentes. 😀 És a biztonság kedvéért, mielőtt azon rugóznál, legyen az hogy átszálltam. Na látod, máris elmúlt a felár-kattanásod. 👍

Másik. Ha úgy érzed a fenti írásom nem Rolad szól, ignoráld. Ha nem érted a szót, és megkérsz segítek. 👍


ui: Képzeld, így kértem a jegyet ahogy írtad. És arra kaptam ezt a választ, amit fentebb írtam. Ha nem haragszol nem ismétlem, láthadod. Hazafele úgyanúgy. Nos, akkor két pénztáros, plusz egy kalauz akit a vonaton kérdeztem, ök hárman mind hazudnak? Csak Te mondod a frankot?

Szép estét!

márc. 14. 19:08
 24/33 Justinianus ***** válasza:

Ha odamész a pénztárhoz, és azt mondod, hogy:

"Jó napot kívánok, az IC vonattal Budapestre szeretnék utazni, de van GYMS vármegyebérletem.”,

akkor kapni fogsz:

1 db 140 km-es menetjegyet (Győr-Budapest), 2.520 Ft és

1 db helyjegyet a Győr-Budapest közötti utazásra, 990 Ft.

Összesen 3.510 Ft-ot fogsz fizetni.

Ha fejre állsz, akkor is.

márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Te tényleg menthetetlen vagy. 😂

Nem tudod értelmezni , hogy pont így kértem???

márc. 14. 21:24
 26/33 Justinianus ***** válasza:
Akkor pont ezt is kaptad.
márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Ha nem úgy kaptad, ahogy #22,24 írja, akkor a pénztáros tudta rosszul a szabályt.

“Vármegye bétlettel csak megyén belüli kiinduló és célállomások közt közlekedhetsz! Ha átléped a megyehatárt, a TELJES szakaszra meg kell venned, a kiinduló állomástól a célig. Esetemben Soprontól Budapestig- hiába van benne Sopron Győr vármegye szakasz, akkor is a teljes menetjegyet kell fizetni!” Ez hol van így leírva?

márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Már kétszer leírtam, hogy a pénztáros így mondta el. Sopronban. Haza felé Pesten is. Meg a vonaton a kalauz is.

Most írtam le harmadszor!!!

márc. 15. 06:47
 29/33 A kérdező kommentje:
Akkor ők mindhárman tévedtek? Továbbra is erre várom a választ Justiniánusztól.
márc. 15. 08:32
 30/33 anonim ***** válasza:
Igen, mind a hárman rosszul tudták a szabályt
márc. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!