Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintem teljesen oktalanul...

Szerintem teljesen oktalanul büntettek meg a metrón, vélemény?

Figyelt kérdés
Osztálykirándulás alkalmával metróval próbáltam haza jutni , azonban tömbjegyet vettünk. Mindenkinek fejenként 4 jegy járt én abból 2-őt elhasználtam az oda úton. Visszafelé a felszállás előtt kilyukasztottam a jegyemet, majd mikor leszálltam a Nyugati-pályaudvar alatti megállóban az ellenőrnek felmutattam a jegyemet. Majd arrébb hívott és egy 25.000 ft-os büntetést tűzött ki rám. Hiába kérdeztem, hogy milyen jogon, vagy mi az alapja a büntetésnek , nem igazán volt hajlandó válaszolni. Így is muszáj befizetnem, ha az aznap használt jegy még mindig nálam van és tudom bizonyítani, hogy érvényes jeggyel utaztam?

márc. 17. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%

Volt érvényes jegyed, és meg akart büntetni?

Remélem nem vette el a jegyedet, meg adott igazolást a történésről.

Ha nem értesz egyet a büntetéssel, ugyanúgy hívhatsz Te is rendőrt.

márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Valami probléma pedig csak volt. Nem szoktak csakúgy megbüntetni.
márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

Nekem az a tapasztalatom, hogy a régi gyakorlat már a múlt. Ha az utas együttműködő, látszik rajta, hogy jószándékú, akkor csak pár szót mondanak, és kész. Lehet, így is pótdíjaznak, de nem kreálnak maguknak feladatott.


És meg is mondom, mi volt a gond. A többjegy kitéphető, de csak azzal együtt érvényes.

márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát ez sem történt meg.
márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Huh, tévedtem. Nem kell a tömb.
márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

#3 Na igen, az lehetett a gond. Mondjuk akkor mindenki szabálytalanul utazott, ha szétszedték a tömböket, nemcsak a kérdező.

Szerencsére nálunk (Miskolc) értelmesebben van megoldva a gyűjtőjegy/tömbjegy, itt szétszedhetők, és egyenként is felhasználhatók. De pl. Debrecenben szintén ilyen tömbös jegy van, és nem bontható szét jegydarabokra, plusz mindet meg kell őrizni amíg be nem telt.

márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nekem már tartós bérletem van. Ezért tévedtem, hogy kell a gyűjtő is. Régebben kitépni sem volt szabad, csak utazás után.

Ez már nincs így.


Kerdező! Mikor lett véve a gyűjtő? Tarifaváltás volt, és a 3000 forintos már nem érvényes.

márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mikor pontosan de nekem 1 éven belül rémlik (talán szeptemberben) volt árváltozás. Árváltozás UTÁN 1 ÉVIG érvényes a régi áru jegy.
márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Jogtalanul büntettek meg. Sajnos ez elég gyakori Pesten, mivel az ellenőröknek teljesíteniük kell egy napi kvótát akkor is, ha (tegyük fel) mindenki szabályosan utazik.
márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
8. A bkk oldala szerint már nem érvényes.
márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!