Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintem teljesen oktalanul...

Szerintem teljesen oktalanul büntettek meg a metrón, vélemény?

Figyelt kérdés
Osztálykirándulás alkalmával metróval próbáltam haza jutni , azonban tömbjegyet vettünk. Mindenkinek fejenként 4 jegy járt én abból 2-őt elhasználtam az oda úton. Visszafelé a felszállás előtt kilyukasztottam a jegyemet, majd mikor leszálltam a Nyugati-pályaudvar alatti megállóban az ellenőrnek felmutattam a jegyemet. Majd arrébb hívott és egy 25.000 ft-os büntetést tűzött ki rám. Hiába kérdeztem, hogy milyen jogon, vagy mi az alapja a büntetésnek , nem igazán volt hajlandó válaszolni. Így is muszáj befizetnem, ha az aznap használt jegy még mindig nálam van és tudom bizonyítani, hogy érvényes jeggyel utaztam?

márc. 17. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
8%
A jeggyel együtt be kell adni panaszt. Aztán úgyse fogadják el, de legalább húzod az időt, addig meg talán elévül. Mivel kiskorú vagy (gondolom, mivel osztálykirándulás), pereskedni nem tudnak veled, csak ki kell húznod egy évig, elérni valami módon, hogy ne b@sztassanak, bármilyen mondvacsinált dologgal amivel lefoglalod őket. Aztán ha egy évig nem keresnek ezzel kapcsolatban, elévül.
márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Justinianus ***** válasza:
80%

Ti valamilyen időutazáson vettetek részt?

"kilyukasztottam a jegyemet," A jegyet már tíz éve nem kell lyukasztani.

„mindenki szabálytalanul utazott, ha szétszedték a tömböket,”

Az automata külön-külön ad tíz jegyet gyűjtőjegynél is. :)

márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na kis Andersen folytasd a mesét! Van még néhány feltárandó részlet! Hogy is volt akkor pontosan?
márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%

Mikor történt az eset?

4 gyűjtőjegy ára 1600 forint, egy diák vármegyebérlet ára 945 forint - vagyis közel féláron nem kell számolgatni a jegyeket, átszállásokat, meg a jegykezeléssel bíbelődni.

Ha márciusban történt az eset, akkor nehezen érthető, hogy miért vesz bárki is egy osztálynak egy halom gyűjtőjegyet az egyszerűbb és olcsóbb vármegyebérlet helyett.

márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!