Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért puffognak,hogy a táska...

Miért puffognak,hogy a táska utazik az ember mellett ahelyett hogy megkérdeznék szabad-e a hely?

Figyelt kérdés
Érdekes módja ez a kommunikációnak?
ápr. 1. 15:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Oh, ez a táskás dolog az egyik kedvencem, főleg, amikor embereket szétvet miatta az ideg :D

Szögezzük le az elején, nagyon nem mindegy a jármű telítettsége, egy már majdnem teli járaton a táskával ülőhelyet elfoglalni azért szemétség. Persze itt is lehetnek kivételek, mondjuk Székesfehérváron felszállsz egy IC-re gyorsvonati kocsiba, leülsz, nem érkezik senki néhány percen belül, akkor semmi gond azzal, hogy az ember maga mellé teszi a táskát az akár majdnem teli vonaton is, hisz már úgysem fog jönni senki.

Általános suli felsőtől gimi végéig ugyanazon az útvonalon buszoztam (Siófokra egy közeli faluból), úgyhogy van tapasztalatom. Utaztam kevésbé kihasznált járatokon is, de a heringpartiból sem maradtam ki. A táska egy dolog, de van olyan is, aki képes volt azért gúnyosan szólni, mert az ölemben lévő kabátomnak egy pici része átlógott a mellettem lévő ülésre, de őnagyságának muszáj volt a "Remélem a fiatalember a kabátnak nem vett jegyet és leülhetek, ugye?!?" mondatot odaszúrnia. Az ehhez hasonló megjegyzéseket kabát vagy akár a tornazsákom fűzője miatt legalább havonta egyszer megkaptam valakitől. Táskát csak akkor tettem magam mellé, ha kevesen voltak a buszon, vagy ha a következő megállónál fixen tudtam, hogy fel fog szállni haver/ismerős, de ezt is csak akkor, ha tudtam, hogy még van ülőhely a buszon, így ezért mást nem kényszerítek állásra. Ettől függetlenül a félig üres buszon is megkaptam már a "Táskának ugye nincsen helyjegye?" mondatot, sokszor kifejezetten arrogánsan, lekezelően, trágár szavakkal. Olyan is volt, hogy a buszállomásra csak indulási időre ért be a busz, mondta a sofőr, hogy akinek van bérlete, az menjenek, szálljanak fel, csak a jegyesekre kíváncsi, ezzel is időt nyerve. Rába Contact busz, elöl kétszárnyú ajtóval, középen korláttal elválasztva, tehát jegyesek jobb oldalt a sofőrhöz, bérletesek pedig bal oldalt a buszba. Na most nekem a tornazsákom kicsit hozzá ért egy jegyet váltó idős nőhöz, hát amit én hallgattam hazáig, az maga volt a döbbenet. Szóval a táska még akkor is bajos, ha kézbe viszem és fel sem teszem az ülésre :D

Egyetemre vonattal jártam Székesfehérvárra, napi szinten. Itt is tapasztaltam érdekességeket a táskával kapcsolatban. Arra is volt példa, hogy valamelyik személyvonaton voltunk kb 30-40-en (Flirt, 200 ülőhellyel), és a mellettem elsétáló csávó hangosan megjegyezte, hogy "Nem is tudtam, hogy már táskáknak is van országbérletük?!?".

De a kedvencem az, amikor a folyosó felől ülök és az ablak mellé teszem be a táskát vagy kabátot, és akkor is fel vannak rajta háborodva. De érdekes, ha csak simán ülök a folyosó (minden járművön kb megvan a preferenciám, hogyha lehet válogatni) felől és nincs mellettem semmi, az nem gond. Pedig mindegyik esetben szólnia kell, hogyha le szeretne ülni, mert fel kell álljak, ha be szeretne ülni az ablak mellé. Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy mit zavarja odabent addig a táska, amíg ott nem ül senki? Nyugodt, higgadt ember vagyok, de ezt már többször megkérdeztem azoktól, akik arrogánsan szóltak hozzám, de igazán értelmes választ senkitől sem kaptam, azon kívül, hogy fröcsögtek. Sőt, valaki azt is mondta, hogy már az is főben járó bűn, ha a közel teli buszon vagy vonaton az ember nem az ablak felől ül, na ezen végképp kiégtem. Nem tudom megérteni, hogy az "Elnézést, szabad?" kérdés miért nem elég, miért kell fröcsögni? Szerintem nincs olyan ember, aki nemleges választ ad, vagy ha igen, akkor perceken belül érkezik oda valaki, akinek foglalták. Persze kivétel akadhat, nem mondom azt, hogy nincs olyan ember, aki ezzel ne élne vissza, de ilyent mindig lehet mondani, de az talán 1000-ből 1.

ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%

"Érdekes módja ez a kommunikációnak?"

Pedig úgy van ahogy 1-es mondja.

Az ülésre tett táska egy jelzés, a kommunikáció egyik formája. Ha nem tudod mit jelent, akkor veled van a baj, meg anyádékkal, hogy nem tanították meg hogyan kéne viselkedni.

ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz népszerűségi mutatójából én másra következtetek.
ápr. 4. 17:22
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az ülésre tett táska egy jelzés, a kommunikáció egyik formája. Ha nem tudod mit jelent, akkor veled van a baj, meg anyádékkal, hogy nem tanították meg hogyan kéne viselkedni."


Na ennél nagyobb fasszsággal rég találkoztam.

Az ilyen nonverbális rébuszok "jelzés és kommunikáció" az inkább azt minősíti, negatívan, aki ilyenben látja az emberi kapcsolatok működését és nem a tiszta, egyenes, világos dolgokban.

ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#11 vagyok. Kíváncsi vagyok, a 2 lepontozó milyen kifogásolható dolgot talált a hozzászólásomban. Ha lepontoztok, legalább írjátok már meg, hogy mit látok rosszul.
ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!