Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatkésés okoknál a "Társvasú...

Vonatkésés okoknál a "Társvasúttól átvett késés" mit jelent?

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, hogy azt jelenti, hogy a késést még külföldön felszedte, aminek már nem a MÁV a hatóköre. Sokszor láttam sima belföldi járatnál is úgy hogy még csak határ közelében se jár. Lehet az is beletartozik, ha egy külföldi tehervonat feltartsa és amiatt késik? Vagy mitől társvasúttól átvett késés?
ápr. 7. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan azt jelenti amit gondolsz. Azert jelenik meg belfoldi vonatoknal, mert gyakran nem azt irjak oda, ami a keses oka. Nyilvan aki nem gondolja ezt vegig siman beveszi, hogy mas a hibas, es nem a MAV.
ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Justinianus ***** válasza:
100%

Akkor már tanultál valamit ma is, mert nem csak az országhatár lehet két vasút határa, hanem pl. a GYSEV-MÁV határ is az.

Ha pl. 20 perc késése van a Sopronból Budapestre közlekedő IC-nek Győrben, akkor az a MÁV-nál 20 perc társvasúttól átvett késés. Ugyanígy pl. a GYSEV vonalra Zalaszentivánon belépő Pécs-Szombathely IR vonatnál, ha 20 perc késéssel érkezik Zalaszentivánra, az a GYSEV-nek 20 perc társvasúttól átvett késés.

ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Sokszor tényleg nem azt írják be, ami a késés valódi oka. Gyakran látni a "pálya állapota miatti késés" kiírást... ez most mit jelent pontosan?
ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
#4 Azt, hogy a papírtologató szerint menetrend szerint 160-nal kéne mennie a vonatnak, de a gyakorlatban a "felújított" pályán sem tud annyival biztonságosan közlekedni. Én nem értem, ti mit nem értetek ezeken a kétbites infókon?
ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#2: Logikus, de én láttam Eger - Keleti pu Agria IR-en is, ami végig a MÁV-hoz tartozik, itt már gyanítom csak beütöttek valami abszurd késés okot :) Sok ilyen társvasútas okot láttam olyat, aminek ami köze külföldhöz, de még a GYSEV-hez sem.
ápr. 7. 19:24
 6/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

#4. Azért ez ennél árnyaltabb. Tegnap még beért menetrend szerint a vonat, ma meg késik a pálya állapota miatt? Mikor nincs természeti akadály, rossz időjárás sem (bár arra egyébként van külön időjárási ok miatti késés).

Itt nem az a lényeg hogy mit jelent, mert az nyilván mindenki érti. De a pálya rossz állapotából kifolyólag minden nap késne a vonat, nem egyszer-egyszer.

Na így magyarázd el nekem akkor :D

ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Tegnapelőtt esett az eső. Remélem, még biciklit sem vezetsz, ha nem érted.
ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Fehervarrol indulo vonatnal eleg erdekes a tarsvasuttol atvett keses, foleg h latszik az alkalmazasban, hogy Fehervarrol meg idoben elindult, majd szepen szedegette ossze a perceket a megallokban. Szoval fogadjuk el, h nem mindig az a keses, amit odairnak.
ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Hát, ne haragudj, kezdjük ott, Fehérvár. Gondolom dunántúli vagy, azért vagy lusta kiírni, hogy Székesfehérvár, majd én találom ki, hogy ez Székes- vagy Gyula- vagy Nándorfehérvár. Nekem, nagykunnak te olyan vagy, mint a külföldi. Tehát miért is késik a vonat? A hülye románok vagy szlávok miatt. :) Az, hogy ugyanazon ország határain belül tartózkodnak, csak sajnálatos véletlen.
ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ugyesen kitaltad melyikrol van szo, annak ellenere, hogy azt nehezmenyezed, hogy ki kell ezt talalni - gratulalok a megfejteshez!


2. Szerinted ha a “tarsvasuttol atvett keses” abszurditasat szemleltetem egy belfoldi jarattal, akkor ezt egy olyan varosbol indulo vonattal peldalozva teszem, ami kulfoldon talalhato? (se engem, se a vasuttarsasagokat nem erdekli, hogy szerinted hol vannak az orszaghatarok)


3. orulok h belefuzted valaszodba, hogy engem kulfoldinek tekintesz (?), de ha ezt bantonak szantad, akkor fuss neki ujra, mert csak megnevettetni tudott


4. a szarmazasi regiomat sajnos nem talaltad el :(


5. az egyetlen relevans kerdest nem valaszoltad meg - “miert is kesik a vonat?”

ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!