Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécs-Budapest között miért...

Pécs-Budapest között miért nincs olyan opció, hogy ne kelljen helyjegyet venni?

Figyelt kérdés
Kesztely-Bp. Távlátban ugyanannyi időt megyek szinte, mégis lehet nem IC kocsiban utazni. Ráadásul semmit se kapunk a pénzükért, ugyanolyan lassú a szolgáltatás és hála az országbérletnek, kenyelmetlen is az IC mert mint a heringek annyian vagyunk mindig. :p

ápr. 9. 18:49
1 2
 1/13 Justinianus ***** válasza:
83%

Van olyan. Személyvonat Dombóvárig, onnan meg átszállás után a pár perc múlva induló másik személyvonat Budapestig.

Már szarért-húgyért lehet utazni keresztül-kasul az országon, szar, lassú, kényelmetlen, de azért tele van, most meg már miért nem ők fizetnek, hogy utazok.

Az ember esze megáll.

ápr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert azokon a vonatokon nincs olyan kocsi.
ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
A szolgáltatás színvonala egyre rosszabb (lásd: tágul az Univerzum, ezért több idő kell a vonatoknak eljutni ugyanoda), logikus lépés volt jelentősen csökkenteni az árát, hogy még így is vonzó legyen. Ha nem tették volna mára alig lenne utas a vasúton. Így viszont rekord utasszám lett, ami által a csökkentett viteldíjakból is több folyt be, mint eddig. Így TALÁN lesz egy kis extraprofit fejlesztésre (vagy lölőke zsebébe).
ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Összevissza rendszer van, egyes IC-ken van helyjegy nélküli kocsi, egyeseken nincs. Jó lenne egységesíteni.
ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3-4 köszi a hasznos válaszokat, maximálisan egyetértek velük! De ahogy a városi helyi közlekedeseket se akarják egységesíteni, erre se látok sok esélyt.
ápr. 10. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden pécs-bp IC-n van “nem IC minőségű másodosztály” mert ahol van a vezérlő abban a kocsiban lévő ülésekre is szoktak ülni, meg eladni jegyeket ha nincs már több hely a rendes IC szerelvényeken. Bár én nem tudom hogy működik mert én mindig okosjegyet veszek amivel sokkal olcsóbban jövök ki mint bármi mással.

Az hogy a MÁV olyan amilyen arról meg nem a bérletek tehetnek hanem azok akik nem fejlesztették a MÁV-ot az elmúlt 30 évben

ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6 nekem ez a bajom. Én is appban veszem, de csak akkor lehet nem IC másodosztályra venni, ahogy mondod, nincsen több hely az IC-n. Pedig jó lenne, ha csak amúgy is elérhető lenne, nekem nem mindegy, hogy 617 vagy 285 forintot fizetek egy helyjegyért.
ápr. 12. 09:34
 8/13 anonim ***** válasza:
#6: A nwm nem IC osztályú kocsiba csak akkor enged helyet venni a rendszer, ha az IC minőségű helyek elfogytak.
ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mindig megvártam ameddig az ic kocsi betelt és a Halbiba vettem, ami többnyire üres volt. Az IC kocsi meg mindig tele volt.


Bár én Pécsre jobban élveztem a buszozást valamiért. :D

ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt ki lehet trükközni úgy, hogy kosárba teszed az összes elérhető IC helyjegyet, majd egy nem IC helyjegyet, ezután az IC helyjegyeket törlöd. A sikeres fizetésig 20 perced van ezt kivitelezni.
ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!