Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ellenőrnek (bkv, máv), ha...

Az ellenőrnek (bkv, máv), ha van érvényes bérletem, van joga elkérni a diákigazolványt, vagy csak az én kezemből nézegetheti? (Ugyanez a kérdés áll a személyire is.)

Figyelt kérdés
ápr. 11. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A MÁV-Start üzletszabályzatában az szerepel, hogy kérésre át kell adni.
ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Személyit is?
ápr. 11. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan ez van benne:


"Az utasnak jegyvizsgálat alkalmával

a) a menetjegy-ellenőrzést végző személy részére kérésre át kell adnia a megszakítás (átszállás) nélkül beutazni kívánt teljes viszonylatra érvényes összes menetjegyét,

b) ellenőrzésre alkalmas módon fel kell mutatnia és kérésre át kell adnia a kedvezményes árú menetjegy váltására, illetve a díjmentes utazásra jogosító igazolványát, igazolását,

c) szükség esetén személyazonosságát is igazolnia kell.

A vasúti társaság az utazásra jogosultság ellenőrzését követően az utas menetjegyét, utazási okmányait, igazolványát haladéktalanul köteles visszaadni, kivéve, ha az Üzletszabályzat vagy a Díjszabás szerint be kell vonni azt. Menetjegy, igazolvány egyebekben csak annak ellenőrzése és – a 9.1.5. d) pontban szabályozott esetben – adatainak rögzítése céljából és annak idejére kérhető el az utastól."


[link] (Még vannak hasonló részek, de az egészet nem másolom be).


A személyi igazolvány lehet kedvezményre jogosító igazolvány (például 25 éven aluliak kedvezménye), illetve az elektronikus jegyek névre szólóak, ezt is lehet vele igazolni (bár szerintem kevésbé érdeklődik a kalauz, hogy tényleg Gipsz Jakab vagy-e, de ez a szabály).

ápr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Justinianus ***** válasza:
50%

Persze, majd engedélyt kér tőled, hogy ellenőrizhessen.

"Ha van érvényes bérletem, van joga ..." - Addig nincs érvényes bérleted, amíg nem ellenőrizte a váltására jogosító igazolványt, úgyhogy már a kérdés feltevése is helytelen.

ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Hagy nézze meg, nyugi nem fog elszaladni vele
ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!