Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik budapesti taxitársaságn...

Melyik budapesti taxitársaságnál lehetséges német nyelven elfogadható szinten kommunikálni a diszpécser szolgálattal?

Figyelt kérdés
Nemrég szembesültünk vendégeinken keresztül azzal, hogy Budapesten több társaságnál is próbálkozva nem tudtak taxit rendelni. Csak magyar és angol nyelven volt lehetséges a taxirendelés illetve bármilyen kommunikáció.

2018. jan. 21. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Egy diszpécser fizetése körülbelül nettó 150-160 ezer forint lehet. Na már most aki beszél németül, az nem fog ennyiért dolgozni. Ebből kifolyólag nem fogsz olyan taxitársaságot találni Budapesten ahol a diszpécser beszél kommunikációs szinten németül. Egy középfokú német nyelvtudással simán meglehet keresni Budapesten nettó 250 ezret. Én például nettó 2000 Eurót keresek 6 napban Ausztriában úgy, hogy kapok enni, szállást, 14 havi fizetést és ha elérem a 65 éves nyugdíj korhatárt akkor 10 ledolgozott év után jár nekem már nyugdíj is.
2018. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban gondolom az angol nyelvismeretet követelik meg,mivel ugye az a világnyelv, ha ezen kívül még más nyelve(ke)t is beszél, az csak plusz jó. Viszont mivel a diszpécserek nincsenek agyon fizetve, így ha valaki az angol mellett németül is megfelelő szinten beszél, az nyilván szélesebb körben lesz keresettebb a munkaerő piacon is, vagyis jóval többet kereshet a két idegennyelv tudásával, mint egy diszpécser.
2018. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért kéne németül beszélniük? 2018 van, franciául, oroszul, spanyolul sem beszélnek...
2018. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem örülhetnek a vendégeid, hogy ha találnak olyan diszpécsert aki valamennyire képes angolul kommunikálni. Annyi pénzért amennyit ők keresnek szerintem ez is nagy dolog már.
2018. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem cégtől függ, hanem embertől. Van a szakmában kb 80-90 ember ebből szerintem 10-12 képes németül kommunikálni cégekre között éjjel + nappal szétszórva.

Javaslom töltsd le nekik valamelyik applikációt, és ott nem kell beszélniük.

Egy diszpécser

2018. jan. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm, két zöld kezet kapott volna, ha lehetne ilyet.
2018. febr. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!