Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért áll meg minden Győr...

Miért áll meg minden Győr felől érkező személyvonat Kelenföld előtt?

Figyelt kérdés

Felfogni nem tudom milyen észszerű oka lehet ennek. Észszerűtlen okokat el tudok képzelni, de ahhoz el kell fogadni, hogy a MÁV-nál alkalmatlan emberek végzik a feladatokat (alsóbb szinteken is).


Megáll a vonat közvetlenül Kelenföld bejáratánál 5-10 percre, miközben semmilyen vonat nincs útban, és még csak elméleti lehetőség sincs rá, hogy összeütközzön más vonatokkal.


máj. 24. 18:55
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
(Rosszul írtam, elméleti lehetőség van rá. Viszont egy óvodás is be tudja úgy programozni a biztosítóberendezéseket, hogy nem forduljon elő baleset.)
máj. 24. 19:01
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, pontosan tudod, hogy mikor milyen vonatok jönnek-mennek az adott szakaszon, és föleg hány vonat van úton!

Annyira nem egyszerü, ahogy te a kis buta fejeddel elképzeled, a vonatok irányítás, a menetrend szervezése igen bonyolult feladat, direkt erre szakosodott szakembereknek is hosszú idöbe telik (még komputerrel is), mire össze tudják úgy hozni, hoyg sehol ne menjenek össze a vonatok.


´

máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagy semmit. Még egy egyszerű proli is képes ennél összetettebb gondolatokra.
máj. 24. 19:14
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Te megint a vonatfóbiás vagy?
máj. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
#6 Akkor nem sűrűn nézhetsz tükörbe, hiszen nulla gondolatod van, de azért tasztatúrát ragadsz, hogy közöld a hülyeséged.
máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem nulla gondolat annak felismerése, hogy semmilyen biztonsági akadálya nincs annak, hogy a vonatok egyenesen beálljanak a megfelelő vágányra. Ellenben te eddig egy biztonsági akadályt nem tudtál mondani.
máj. 24. 22:01
 7/30 A kérdező kommentje:
(Ja és a kérdésre se kaptam még egy kukkot sem: Miért áll meg minden Győr felől érkező személyvonat Kelenföld előtt?)
máj. 24. 22:02
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezen a vonalon utaztam én is ezen a héten 3 reggelen.

Az okát én sem tudom, de szerintem összefügg azzal, hogy Bicske térségében az egyik vágány pályajavítás miatt le van zárva, és kicsit összevissza járnak a vonatok. Esetleg Bp. Kelenföld és Bp. Déli között vannak-e hasonló munkák? Ha igen, az még inkább indokolhatja.

Egyébként engem is idegesített, de nyilván a vasutasok nem szórakozásból csinálják ezt, hanem nyomós okkal.

máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert a bejárati jelzőn továbbhaladást tiltó jelzés látható. 🤷‍♂️
máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!