Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jogosult vagyok a kedvezményre?

Jogosult vagyok a kedvezményre?

Figyelt kérdés
A Debreceni egyetemre járok,de mivel több,mint 250 kmre lakom innen,ezért kollégista vagyok!Vhol hallottam,hogy tanulói bérletet elvileg 90%os kedvezménnyel lehetne vennem!Úgyhogy a kérdésem az,hogy Debrecen-Budapest között havi bérletet tudnék e 90%os kedvezménnyel vásárolni?Ha igen,a diákigazolványomon kivül kell e másfajta igazolás ehhez?
2010. nov. 30. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanulói bérletre szóló kedvezmény max 50%-os. a 90%-os kedvezmény másra vonatkozik.
2010. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget ír az első. Tanulóbérletet, ami 90%-os az iskola és a lakóhelyed között vehetsz, más viszonylatra nem. A diákjegy az, ami 50%-os. De ezeket nem tudtad úgy, hogy már legalább 13 éve diák vagy? Érdekes.
2010. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, pesti vagyok - itt nem nagyon kapsz 90%-ost;) Innen a tévedés.
2010. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ertem mire lenne ez jo neked ha kollegista vagy. Egy vonat haviberlet oriasi osszeg, annak a 10%a is tobb mint ha minden aldott hetvegen hazautaznal sima 50%os diakjeggyel.

Amugy ugy tudom igen, de ha nem napi szinten jarnal oda (marpedig koleszoskent gondolom nem), akkor nem erne meg.

2010. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Utolsónak:De igen,megérné,mert a teljes árú bérlet 15000 ft körül van Pestig,ami 90%os kedvezménnyel 1500 ftba kerülne....én 2-3 hetente járok haza,és csak az oda-vissza utam pestig 4000 ft....szóval nagyon is megérné!
2010. nov. 30. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
200 km-es diákbérlet 12.900 Ft. Nem tudom hol nézted a 15.000-es teljesárút, mert igazából az majdnem 117.000 forint. Kicsit el vagy veszve a nagyvilágban, nem?
2010. nov. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyi, a tévedés oka, hogy a diákbérlet alapból 90%-os kedvezményű.

Tehát ha diákbérletet kérsz, akkor alapbó 90% kedvezménnyel kapod meg. Így a kiírt árat kell kifizetned egy hónapra és nem a 10%-át.

Vicces is lenne 1500 ft-ért egy hónapig vonatozni.

Nekem a Budapest-Győr diákbérletem 9500ft.

2010. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Egy vonat haviberlet oriasi osszeg, annak a 10%a is tobb mint ha minden aldott hetvegen hazautaznal sima 50%os diakjeggyel."


Nem igaz, pont minden héten hazutazássl nullszaldós a bérlet.

Csak ugye a hónap nem 4 hétvége, sokszor benne van 10 utazás is nem csak 8. Aki tudja a rendszert az érti ezt aki nem az meg hülyeséget beszél...

2010. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!