Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyugati pályaudvar vagy Népliget?

Nyugati pályaudvar vagy Népliget?

Figyelt kérdés

Melyik a biztonságosabb? 2 hét múlva megyek fel Pestre , Főiskolai nyílt napra, ha vonattal megyek akkor nyugati pályaudvaron szállnék le ha busszal akkor a Népligeten. Mivel még sosem jártam ezeken a helyeken ezért lennék kiváncsi , hogy melyik a biztonságosabb . Kicsit bennem van a félsz :)

Köszönöm!


2010. dec. 22. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Este inkább Népliget. Nappal tök mindegy. A vonat meg kényelmesebb, és télen sokkal biztonságosabb.

Hova mész egyébként? Mert azért az sem mindegy, hogy azt hogy éred el.

2010. dec. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
BGF PSZF nyílt napra, végülis taxival mennék inkább mert eltévednék :)
2010. dec. 22. 17:42
 3/18 A kérdező kommentje:

Pontosabban 14.ker Buzogány utca.

Köszi a választ!

2010. dec. 22. 17:43
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
nyugatiba menj, onnan legalább olcsóbb a taxi a suliig, és nem olyan kietlen helyen van, mint a népliget, hanem a belvárosban.
2010. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Első nekem gyanús! Este? Népliget? "Hová mész?" A Népliget éjjel tele van buzeránsokkal...
2010. dec. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hová érkezel, alapvetően mindkettő utasokkal van tele. Kb. ugyanolyan messze is van mindkettő a sulitól: kb. 8-10 km, rossz útvonalon még több is. Számolj a taxizásra legalább egy 10 ezret.

Egyébként szerintem kockáztasd meg azt a bkv-t, vigyél magaddal egy térképet, ha van, figyeld a táblákat és ne félj kérdezni, ha nem tudod, merre menj. A népligettől például nagyon egyszerű az odajutás: lemész az aluljáróba, elindulsz az egyik oldalon és ott mész fel, ahol írja, hogy 1, 1A villamos. Onnan elmész a Stadionokig, ha megnézed a táblán, hány megálló, akkor számolhatod, de ha nem tudod, akkor egyszerűen kérj meg valakit, hogy szóljon, melyik megálló az. Én egy csomó embert igazítottam már útba így, mert tudom, hogy könnyű eltévedni. A Stadionoknál át kell menned a trolihoz, ami a stadionhoz képest átellenes oldalon van (tehát két zebrán is át kell menni hozzá) és elmész a 80, 80A trolival vagy a 130as busszal a Róna utcáig.

A Nyugatitól kicsit bonyolultabb, mert ott meg kell találni a 73-as troli megállóját, azzal el kell menni a Keletiig, meg kell kerülni a pályaudvart és a másik oldalán ott áll a 80, 80A troli, arra kell felszállni, innen meg már tudod.


De a legfontosabb: ne félj! 2 dolgot kell betartani: ha nem találod, merre menj, akkor ne habozz megkérdezni egy szimpatikus embert, általában segítőkészek például a diákok és a kismamák. Némelyik idős is az.

És a másik: csak akkor szállj fel egy járműre, ha biztos vagy abban, hogy oda megy, ahová te akarsz menni. Ha nem sikerült meggyőződnöd róla, akkor inkább engedd el, úgyis nemsokára jön a következő.

Ha ezeket betartod, nem lesz semmi gond.

A közlekedésben sokat segíthet a bkv.hu, utvonalterv.hu, Google maps.

Mikor jössz? Ha 5-én, akkor szívesen elkísérlek, előtte vizsgázom, úgyis kell egy nap, amikor pihenek :)

2010. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem veszélyes, bár tény, hogy nem a legjobb részei a városnak. De én garantálom neked, hogy túl fogod élni, bármelyiket is választod :D
2010. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Áhh köszi szépen nagyon kedvesek vagytok!

Kocsival voltam eddig csak Pesten akkor is átutazóban , tehát abszolút nem ismerem (még) Pestet!

Ezért is gondoltam a taxira, megnéztem a legolcsóbbat , kiszámoltam és 2ezer alatt lenne, oda vissza 4ezer max. Még belefér minthogy eltévedjek.

Utolsó előtti: főleg nagyon kedves vagy csak sajnos pont jan.7 -én megyek fel. Azért köszönöm!

2010. dec. 22. 19:12
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok.

hát, a nyugatiba nem mennék le este.... elég sok verésről hallottam már onnan.

2010. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
:D Nem este megyek!! Nappal :)
2010. dec. 22. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!