Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A közterület felügyelet...

A közterület felügyelet alkalmazottainak tényleg köteles vagyok átadni az irataim? Engem ktf-es még sosem igazoltatott.

Figyelt kérdés

BKV szóvivő azt nyilatkozta, hogy kötelesek vagyunk átadni a közterület f. alkalmazottjának a papírjainkat...

Ja, a bliccelők ellen :) De remélem, csak riogatás.


2011. jan. 11. 07:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tudod pedig ez az igazság. Nem szeretem, ha valaki nyafog és példálózik azzal hogy másnak milyen jó, mennyivel könnyebb stb. Mindenkinek meg van a lehetősége hogy jobbá tegye saját életét. Tessenek megkeresni ezeket a lehetőségeket, és nem elkényelmesedve várni a sültgalambot! Nyilván aki nem megy nyugatra jó oka van, és az is nyilvánvaló, hogy pusztán a jegyek olcsóbbsága miatt senki nem fog nyugatabbra költözni. Hogy egy szolgáltatás milyen, arról persze lehet véleményünk. Hogy fizetsz-e érte vagy sem, az meg a te dolgod. De ne felejtsük már el, hogy senki nem kötelez senkit a BKV igénybevételére. Akinek nem tetszik, ne használja és oldja meg magának az utazást, ahogy akarja. Az eladó szeretné a szolgáltatását, a termékét a legtöbb haszonnal eladni. A vevő szeretne a pénzéért a legtöbbet kapni. Ez mindig is így volt, és természetes, hogy ellentéteket szül. De egyszerűen hányok az olyan embertől, aki használ, elvesz, igénybevesz valamit fizetés nélkül, aztán még ócsárolja is.

Mondjuk, ha bemegyek egy boltba ellopok egy zsemlét és ahogy eszem közben még én háborodok fel, hogy sületlen és kicsi és íztelen ??? Ez aztán a mentalitás, mondhatom. És aki szerint ez így van rendben, azzal nagy bajok vannak ...


maci

2011. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

És ami a fogadásodat illeti, nem nyertél. Autóval csak akkor járok, ha valóban szükségem van rá aznap, és a felét sem keresem annak az összegnek amit írtál ...


maci

2011. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
és akkor mi a helyzet ha én kamu adatokat diktálok be, és az KTf-es meg szol h ez kamu adat, akkor átadhatja az adataimat az ellenörnek??? vagy ugy mint a rendör se adhatja át viszont a BKV a rendörségtöl kikérheti az adataimat, de maga az intézkedö rendör nem adhatja át az adataimat az ellenörnek.
2011. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Lucky09 válasza:

Azzal egyetértek, ha valaki nem fizet, nyugodtan fogja be a száját, eszi, nem eszi, nincs más. De aki becsülettel kifizeti a havi 9800 forintot bérletre - megmondom őszintén, én igenis fel vagyok háborodva azon, amit ma a BKV szolgáltatásnak nevez! Nekem (sem) nem telik egyelőre autóra, még jogosítványom sincsen, tömegközlekedni kényszerülök. Hobbiként kifejezetten kedvelem, de a mindennapokban a becsületesen kifizetett 9800 forintomért bizony ennél TÖBBET várok. Nem (csak) a pénzen múlik, a cégnél a hozzáállásnál kezdődnek az óriási problémák. Mindenesetre ez nem szolgáltatás, ez egy tragédia. És egyáltalán nem értek egyet a süket dumával, hogy akinek nem tetszik, ne használja, vegyen autót és egyéb címeres ökörségek. A cél az, hogy minél többen használják a közösségi közlekedést az egyénivel szemben. Ehhez azonban hatalmas változásokra van szükség, versenyképessé kell tenni a BKV-t az autózással. Én nem akarok mindenhová autózni, de elvárok egy bizonyos színvonalat.


A KTF-es elméletileg, ahogyan a rendőr sem, nem adhatja ki harmadik személynek az adataimat, ha megteszi, ezzel megsért egypár dolgot, pontosan nem tudom. Feljelenthető talán. Az igaz, hogy a bliccelés ettől még bliccelés marad, a büntetés szintúgy.


Ne tessék bliccelni, de nem is szabd szó nélkül hagyni, ami ma itt megy!

2011. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tegnap volt szó errúl, nem adhatja át a helyszinen a BKV-snak, de a központba beadhatja az adataidat, onnan pedig kikérheti a BKV-s. Tehát közvetlenül nem, de téged addig a KTF-es a helyszinen tart, mig ez az oda-vissza párbeszéd lezajlik...
2011. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"nem is szabd szó nélkül hagyni, ami ma itt megy!"


de sajnos nem is tudunk tenni ellene semmit, a megoldás a BKV "kezében" van! Olcsóbb jegyek/bérletek, és szinvonalasabb szolgáltatás...

2011. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez a dolog egyébként nem jelenti azt, hogy minden ellenőrzéskor jelen lesz egy KTF-es is, meg az ellenőrzések száma sem fog megnőni.

Sajnos a valódi megoldás nem ez, de sebaj, a BKV-tól többet nem is vártunk.

2011. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nyilván ha az emberek látnák hogy a BKV is tesz valamit a javulás érdekében, pl. visszavenné azt a több milliárd végkielégítést......

Meg ki kéne próbálni, ha féláron adnák a jegyeket, hányan vennék meg.

Lehet többen. De hülye a felfogásuk.

2011. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!