Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közlekedés felügyelet által...

Közlekedés felügyelet által kirótt 10e Ft-os bírság - tiltott helyen parkolás miatt - kijátszható-e, a közeli hozzátartozómnál volt a szabálysértéskor a járművem, akit nem kívánok nevén nevezni dumával?

Figyelt kérdés
Egy ilyen esetem már volt régen, akkor behívtak a szabálysértési előadóba, és akkor a fentieket nyilatkozva az eljárást beszüntették...működik ez még? Most kaptam meg a bírságot, benne a csekk, most mi a teendőm, ha ismét így szeretnék eljárni? 10e-ret megér nekem, hogy besétáljak a hivatalba...
2011. jún. 28. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, most már azé a felelősség, akié az autó. Pont ezért: "Nem én mentem 220-szal az ovi előtt, hanem az unokaöcsém, aki ismeretlen helyre távozott".
2011. jún. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A feljelentést nem a rendőrség tette, hanem a közlekedési felügyelet...a gyorshajtás rendőrségi szabálysértés szerintem.
2011. jún. 28. 11:22
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kitől kaptad a büntetési határozatot? Nem a Vas-megyei Rendőr-főkapitányságtól?
2011. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
... Városi Közterület-Felügyelet. Nem a rendőrségtől, a feltett kérdésemet eszerint pontosítanám. (és nem, nem Vas megye :-) )
2011. jún. 28. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert a Közlekedés Felügyelet (NKH) nem foglalkozik ilyesmivel, de nem is ez a lényeg. A szabályok szigorodtak, így csak akkor lehetne "ráfogni" a hozzátartozóra, ha a szabálysértést megelőzően átadtad volna a jármű használati jogát neki és ez egy magánokiratban is rögzítve lett. Ez pedig azt jelenti, hogy bemondásra, meg a neve elhallgatásával ezt a dolgot nem lehet megoldani. Ha nincs ilyen papír, az a hunyó, akinek a nevén van a jármű.
2011. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudomásom szerint ez így volt régen is. Viszont valóban nem én, hanem a feleségem volt az autóval..kettőnk közt csak nem kell ilyen papír...
2011. jún. 28. 13:42
 7/15 A kérdező kommentje:

..tehát nem közeli hozzátartozóm, hanem közvetlen hozzátartozóm.

(Ez már a 2. módosításom tudom, de nem tudom a feltett kérdést szerkeszteni, ha tudnám, megtenném)


Tehát:

1: nem közlekedése felügyelet, hanem közterület felügyelet

2: nem közeli hozzátartozóm, hanem közvetlen hozzátartozóm (mert nem mindegy)

2011. jún. 28. 13:45
 8/15 anonim ***** válasza:

A "zéro tolerancia" (objektív felelősségvállalás) nem tartalmazza azt, hogy a feleség, a gyerek, vagy bármilyen közvetlen hozzátartozó esetében nem kell HIVATALOS OKIRATTAL bizonyítani, hogy a szabálysértéskor nem te vezetted az autót.


Itt a hivatalos leírás:

Amennyiben az üzembentartó a járművét másnak használatba adta, és ezt a meghatározott, dokumentált módon bizonyítja, a bírságot a használatba vevő személynek kell megfizetnie. Ez azt jelenti, hogy az üzembentartónak nem elegendő a hatóságot arról tájékoztatnia, hogy a járművet más személy (pl. hozzátartozó) vezette, hanem ennek igazolására meghatározott okiratokat (a használatba vevő személytől származó nyilatkozatot, menetlevelet, fuvarlevelet) kell a hatóság részére a határozat kézbesítésétől számított 8 munkanapon belül megküldeni.



A nyilatkozat, menetlevél, illetve fuvarlevél tartalmazza:

- a gépjármű hatósági jelzését,

- az üzemben tartó és a használatba vevő személy nevét, születési idejét, születési helyét, lakcímét,

- a használatba vevő személynek a gépjármű vezetésre jogosító engedélye számát, valamint

- azon időszak megjelölését, amelyre a gépjármű használatát a használatba vevő az üzemben tartótól átvette.

2011. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ergo ha odaadom az asszonynak az autót papírozzuk le egymás közt? Na ne már...értem, hogy szabálysértés esetén ilyen esetben ezt, ilyen módon kell bizonyítani. Viszont ez nem rendőrségi ügy, nem a rendőrség szabta ki a bírságot, hanem a közterület felügyelet. Megadod a linket ahonnan idéztél? Tudomásom szerint nagyon nem mindegy, hogy ki teszi a feljelentést..ha rendőrség akkor beszélhetünk az objektív felelősségvállalás, közlekedés felügyeletre ez nem vonatkozott régen.
2011. jún. 28. 14:16
 10/15 A kérdező kommentje:

[link]


"A szabálysértési eljárás teljesen más. Itt ugyanis jelentősége van az elkövető kilétének, hogy ki ellene folyik az eljárás, vagyis pontosabban az eljárás alá vont személynek, ugyanis eljárás alá vont személy az, akivel szemben a szabálysértési eljárás folyik. De miért fontos ez? Vegyünk egy konkrét példát: tegyük fel, hogy valaki (vagy annak hozzátartozója) a gépkocsijával úgy áll meg az úttest szélén, hogy a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad (KRESZ 40. § (5) bekezdés b) pont). Egy arra járó közterület felügyelő feljelenti az ilyen módon várakozó járművet (rendszám alapján), amely feljelentésben foglaltatik helyszín, a gépkocsi rendszáma, fényképek, amely feljelentést megküld a rendőrségre további eljárás (szabálysértési) lefolytatása végett. A rendőrség mit fog tenni? Kiküld a gépkocsi rendszáma alapján a tulajdonosnak, hogy az adott autóval szabálytalanul várakoztak, amely alapján szabálysértési eljárást kívánnak kezdeményezni a gépkocsit vezető ellen, és nyilatkozzon, hogy ki vezette a járművet. A kiküldött nyilatkozatban rengeteg jogszabályi figyelmeztetés olvasható – amelyek a szabálysértési törvényre hivatkozik -, de egy közülük nagyon-nagyon fontos lehet: önmagára, vagy hozzátartozójára senki sem köteles terhelő vallomást tenni. A rendőrség által kiküldött nyilatkozaton nyilatkozni kell, hogy ki vezette a járművet, amelyhez elegendő annyit írni (vegyük a példabeli esetet), hogy ?az említett időpontban, és helyen tartózkodó gépkocsimat hozzátartozó vezette, akire nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni, jelen nyilatkozatommal eleget tettem az adatszolgáltatási kötelezettségemnek?. Mit fog ekkor tenni a szabálysértési hatóság? Természetesen megszünteti az eljárást, mert nincsen olyan személy, akit eljárás alá lehetne vonni, a szabálysértő által elkövetett cselekmény pedig nem tartozik a közigazgatási bírság (objektív felelősség) hatálya alá."

2011. jún. 28. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!