Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszon lehet vinni biciklit?

Buszon lehet vinni biciklit?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni,hogy buszon lehet-e vinni bringát...? vagy ha nem szabad kb. mennyiért büntethetik meg az embert? Még akkor sem szabad vinni,ha mondjuk épp akkor vetted és messze laksz,vagy esetleg történt egy kis baleset és nem lehet használni?
2011. márc. 17. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod, olvasd át.

2011. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Áh,értem. Köszi! Magyarul,ha nem össze csukható a bringa akkor nem lehet vinni... habár én bkv-ra gondoltam,de gondolom ott is ugyan az,mint a volánnál(vagy a kettő ugyan az? nem is tudom...)
2011. márc. 17. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Lényeg nagybetűvel kiemelve:


Minden utas legfeljebb 2 db 40x50x80 vagy 2 db 20x20x200 cm méretet MEG NEM HALADÓ, tömegénél fogva egy személy által hordozható, a fel- és leszállást nem akadályozó kézipoggyászt, illetve 1 db szánkót, 1 pár sílécet, 1 köteg becsomagolt facsemetét, 1 db gyermekkocsit, 1 db kerekes széket szállíthat díjtalanul.

A fentiektől eltérően nem szállítható az a kézipoggyász, amely a fenti feltételeknek ugyan megfelel, de súlya a 30 kg-ot meghaladja.

Jégkorcsolya csak csomagolt állapotban, illetve táskában szállítható.

Hátizsákkal közlekedő utasoknak - a többi utasra való tekintettel - a járműveken a hátizsákot kézben kell szállítaniuk.

A járműveken nem szállítóható olyan tárgy, amely az utasok testi épségét, biztonságát veszélyezteti (robbanó, tűzveszélyes, öngyúló, mérgező, maró, fertőzést okozó anyag, töltött lőfegyver, táblás üveg), de ide sorolandók mindazon anyagok, amelyek az utasok ruházatát, a jármű berendezéseit MEGRONGÁLHATJÁK, BEPISZKÍTHATJÁK.

A fogyatékkal élő személy kerekesszékére és egyéb mozgást segítő eszközére a kézipoggyász legnagyobb tömegére és mérethatárára vonatkozó rendelkezések nem alkalmazandók.

KERÉKPÁR CSAK az elővárosi vasút (HÉV) vagy a fogaskerekű járművek kijelölt peronjain szállítható, egy vonaljegy, vagy gyűjtőjegy érvényesítésével, illetve kerékpárbérlettel.



Egyébként:

[link]

2011. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahoj!


Pozsonyban van ilyen busz, Cyklobus a neve, szerintem jó találmány. Magyarországon csak vasúti járművön szállíthatsz kerékpárt, BKV érában HÉV és fogas. Ha a buszvezető meglátja nálad nem fog lenyugodni addig, amíg le nem szállsz a paripával együtt.


Vannak ebből még komolyabb problémák, pl. most a HÉVen lesz buszos pótlás és ugye a HÉVen vihetsz bringát, a buszon nem, de nem fog senki 20 km-t tekerni kerékpár és HÉV bérlettel a zsebében...szép veszekedések vannak belőle.


Igazából az az egyetlen megoldás, hogyha szólsz a sofőrnek, hogy lécci, szeretnéd elvinni a bringát, mert még nincs összeszerelve stb., általában jobban fogadják az ilyen kivételeket, hogyha emberként vannak kezelve.

2011. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!