Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon, mit...

Megbüntettek a buszon, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volán. Bérletkártyám és bérletem volt de diákom nem. Megbüntetett az ellenőr. Pedig ilyenkor 15 munkanapon belül felmutathatom a diákom. Ha bemegyek és elmondom ezt, leellenőriznek valamit rólam vagy csak itt a diák, itt a pénz és sziasztok?

Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 23. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát attól függ többnyire ,hogy milyen emberrel találkozol a volán irodában. Ha jóindulatú akkor nem kell a teljes büntetést fizetned de az is lehet hogy semmisnek nyilvánítják az ügyed ha minden papírod rendben van. Ha rosszindulatú akkor fordulhatsz a Jóistenkéhez. 50-50% Én már jártam így is úgy is..
2011. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szabályok arra valók,hogy betartsák őket.

Vagy épp megszegjék - akkor viszont vállalni kell a szankciókat.

Az,hogy diák vagy csak akkor hatalmaz fel félárú utazásra, ha tudod igazolni azt.

Az utólagos igazolás nem módszer csak lehetőség (?) amit az illetékesnek jogában áll megtagadni is.

Abban biztos lehetsz,hogy lecsekkolják a diákod valódiságát.

A tisztviselők nem a jóindulatukról híresek ...

Ha megszerezted a jogosítványt de igazoltatáskor nincs nálad (sőt a rendszerből lekérdezhetően kiderül,hogy van és érvényes) attól még megbüntetnek jogosítvány nélküli vezetésért.

Ehhez képest egy diákigazolvány elvestése/otthon felejtése smafu,mégis úgy gondolod,hogy jó esélyed van a büntit megúszni ?

Szerintem buktad.

2011. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és hogy csekkolják a diák valódiságát?
2011. okt. 24. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!