Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami módszer arra, ha...

Van valami módszer arra, ha elkap a BKV-n az ellenőr vagy a közterületes ne büntessen meg, maximum esetleg csak leszállítson?

Figyelt kérdés

... ritkán járok BKV-val, bérlet nem éri meg, jegyet meg azért nem veszek, mert NINCS rá pénzem... (általában 3 megállót megyek. Az oda-vissza 6, és 2x 320 Ft= 640 Ft)

Higgyétek el, ha lenne úgy pénzem vennék jegyet, nem szeretek nyugtalan lenni, izzadni, remegni... :D


2011. ápr. 15. 19:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg 3 megállót féllábon is leugrálhatnád, tehát csak a lustaságod kérdése, hogy bliccelsz-e...
2011. ápr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az nincs kikötve,hogy nem kezelheted amikor már melletted áll,azért jár bünti ha nincs érvényes jegyed. "


Nagy tévedés. A menetjegyet az utazás megkezdésekor kell kezelni. Mivel az utas már a járművön van amikor az ellenőr felszáll, hiszen ott áll a jegykezelő mellett, egyértelmáen nem akkor szállt fel...

2011. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

És mivan, ha közterületes ellenőriz?

(ők igazoltathatnak, és fizikailag is visszatarthat, bánthat)

2011. ápr. 15. 21:47
 14/16 szamóca. válasza:
20 év alatt egyszer sem ellenőrzött közteres... akkor hatalmas peched van :)
2011. ápr. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Közterületes csak március óta van az ellenőrökkel...Úgy tudom..Ő fizikailag is megfoghat,visszatarthat,büntethet.De ha nincs nálad jegy,rendőrt hívhat,és mivel a közterületes feltarthat,meg is kell várnod..Ott aztán már szaladgálhatsz...

Jegyet,v bérletet kell venni...Nekem is van!!!ENNYI!

2011. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

metrónál akkor kell aggódni, ha lemenetnél nem ellenőriznek. megszokták csinálni hogy átállnak kifelé ellenőrzésre, és akkor szigorúbban is veszik. de ha lefelé megnézik a lejárt bérleted és nemesik le hogy nemjó, akk sima. most a héten utaztam 4 napig lejárt bérlettel (4x metróztam). szeptember óta 1 nap szünet se volt hogy nemvolt bérletem, most nemvolt 4 napig, kaptam 2 ellenőrt is... 4-6 on és 173 on... 4-6 rol leszálltam, 173 on meg elnéző volt a néni... ja és ferenciek terétől még igy mentem el keletiig, le se szállitott. vágtam egy megdöbbent "ejha lejárt, a fenébe" fejet :D meg mutattam a tényleg nemrég lejárt bérletet. de van nálam jegy, az még lehet egy menekülőút ilyenkor is.

amúgy érdemes 10es gyűjtőt venned, akk már csak 280 egy jegy, és ha látod hogy van ellenőr, akk benyomsz egyet. ha nincs akk meg elfelejtettél lukasztani, van ilyen :) nyáron pár napot voltam fenn, akkor így utaztam. kelenföldtől keletiig 7-173 al :D nemvolt ellenőr...

2011. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!