Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ki igényelhet 90%-os utazási...

Ki igényelhet 90%-os utazási kedvezményre feljogosító kártyát?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok valami linket, ahol ez részletesen le van írva, mert én sehol nem találok semmit :S Köszönöm! :)
2011. ápr. 17. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

hát sztem az aki nem hall nem lát és nem beszél és mellette nyugdíjas.


am sztem nemlétezik ilyen.

2011. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Látásukban, vagy hallásukban, illetve mozgásukban sérült személyek. Úgy tudom, hogy 18 éves koruk alatt árván maradt személyek is, meg van még pár lehetőség. A közlekedési minisztérium ügyfélszolgálatán kérdezd meg e-mail-en, vagy telefonon.
2011. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szülő(k) és a vele(velük) együtt utazó legalább 3 gyermekük

-ha a gyermekek 18 éven aluliak, vagy

-ha a gyermekek 26 éven aluliak és a nappali képzésben részt vevő tanulók,

hallgatók érvényes diákigazolványával rendelkeznek, továbbá

-ha valamely gyermekre tekintettel - életkortól függetlenül - magasabb

összegű családi pótlék jár és ezt a kifizetőhely igazolja.

Amennyiben a család valamely tagja egyéb kedvezményre való jogosultsággal

rendelkezik, annak igénybevételével utazhat és az nem érinti a többi

családtag kedvezményre való jogosultságát.

2011. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mi a közlekedési minisztérium e-mail címe?
2011. ápr. 17. 17:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, mielőtt félreérted: Ezt a kártyát nem ajiba' adják, nem szépenmosolygásért jár, és nem e-mail fejében adják ki.

Akinek jár, azt tájékoztatják róla, hogy magasabb csp-ért, vagy épp betegsége miatt jár neki. Ha neked erről említést sem tettek, akkor nem jár, kár emailezni ezügyben.


Árvák félárvák, nyugdíjasok amúgy csak 12 pecsételős papírt kapnak, és nem MÁK kártyát.

2011. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, nem vagyok hülye. Még mielőtt félreértések esnének, egy-két ismerősöm is rendelkezik ilyen kártyával, és őket egy szóval nem értesítették, hogy járna nekik ilyen. Maguknak kellett utána járni. Mivel aránylag sokat utazok, gondoltam megérdeklődöm, hogy nekem nem járna-e esetleg, a családi helyzetem, egészségi állapotom miatt. Ezért akartam, hogy valaki linkeljen valami oldalt, ahol le van írva részletesen minden, hogy ki, mire kapná ezt a kártyát. Tudom jól, hogy nem ajándékba osztogatják, és hogy nem tudom magamnak elintézni egy e-mail által. Írni szeretnék nekik, hogy tájékoztassanak arról, ki igényelhet ilyen kártyát, semmi több.
2011. ápr. 17. 17:34
 7/12 anonim ***** válasza:
miniszter@nfm.gov.hu
2011. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már leírták itt, mire kapsz, ha azok nem vonatkoznak rád, akkor nem fogsz kapni, és a minisztérium sem ad más választ. Ha nagyon fontos, bemásolom ide a konkrét jogszabályrészletet, de attól sem leszel előrébb, mert már leírták.
2011. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17:03-as: Ez a nagycsaládos kedvezmény, semmi köze a kártyához!!!
2011. ápr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ehhez semmi köze a közlekedési minisztériumnak, az államkincstár adja ki, orvosi papírok alapján!
2011. ápr. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!