Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van külön leszállásjelző...

Miért van külön leszállásjelző a babakocsis utasoknak?

Figyelt kérdés

A minap láttam a buszon a "síma" leszállásjező (STOP-felirattal) fölött rögtön egy tökugyanolyan,csak éppen babakocsi-sziluettel díszített jelzőgombot felszerelve.

Minek kettő?Ráadásul magasabbra helyezve,mint a normál?Nem mertem megnyomni - inkább megkérdezem!;)


2009. márc. 3. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
gondolom lenyit egy rámpát, vagy lehajtogatja a középső kapaszkodót.. nem tudom, kocsival közlekedem, így nem is sejtem milyen buszon láttad. én anno még a régi ikaruszokkal közlekedtem utoljára.
2009. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
SZERINTEM AZÉRT MERT ÍGY A SOFŐR TUDJA, HOGY HA NEM RÖGTÖN LÁT LESZÁLLNI UTAST, AKKOR AZ NEM A "SZÓRAKOZÁS" MIATT VAN, HANEM MERT BABAKOCSIVAL NEHÉZ ÉS KÖRÜLMÉNYES A LEJUTÁS, ÉS EZÉRT TÖBBET VÁR AZ AJTÓBECSUKÁSRA
2009. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Külföli buszokon ez a gomb a mozgássérülteknek van, ami lenyit egy rámpát. És külföldön alacsonyra teszik, hogy a kerekesszékes is meg tudja nyomni.
2019. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!