Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol tudnám megnézni/megtudakol...

Hol tudnám megnézni/megtudakolni, hogy él-e még a büntetésem a BKV-nál?

Figyelt kérdés
Két, három éve nem is tudom már pontosan megbüntettek mert otthon felejtettem a bérletem, és akkor 15-16 évesen ezt "elfelejtettem" elmondani a szülőknek és idő közben el is felejtettem csak a minap jutott eszembe. A problémám az, hogy azóta viszont semmilyen levelet emiatt nem kaptam, viszont feltételezem a büntetés még él. Hol tudakolhatnám meg ennek a mértékét?
2011. ápr. 26. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem küldik a megadott címre a felszólításokat, akkor már elévült.
2011. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem lenne rossz, de erről miként bizonyosodhatok meg? Hallottam már olyat ismerősöktől, hogy sokáig nem volt semmi majd jött egy szép nagy csekk és nem szeretnék meglepődni (azon túl, hogy 2-3 év után jut ez konkrétan eszembe).
2011. ápr. 26. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Utánanéztem. Szóval a helyzet a következő: mivel a BKV nem küldött levelet a büntetés kiszabását követő 1 évben a kárigényről, ezért a büntetés elévült. Magyarán, ha meg is keresnének később, a fentiekre hivatkozva nem vagy köteles semmit sem fizetni.
2011. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már 2-3 éve történt, akkor így is úgy is nagy csekket fogsz kapni, ha kapsz... De ha utána akarsz járni, akkor esetleg felhívod magadra a figyelmet, tutira kapod a csekket. Szerintem mostmár hagyd a fenébe...
2011. ápr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy már előttem is írták, ez 1 év után elévül. Ha nem kaptál az esetet követő 1 évben semmilyen értesítést, aminek az átvételét a BKV bizonyítani tudja, akkor ez a büntetés már elévült.
2011. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha viszont elvesztetted a csekket, és a bkv szerint elküldték és bizonyítani tudják akkor 20évvel később is igényelhetik az akkori büntetés 100-szorosát. Nyilván nem fogják, csak úgy mondtam.
2011. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha kapott is csekket, az is elévül újabb 1 év múlva.
2011. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi sem jött. Akkor elkérték az adataimat majd azóta félve vártam egy ideig, hogy mi lesz és olyannyira elhúzódott gondolom...vagy nem is tudom mit csináltak, de nem jött levél és elfelejtettem. Azóta pedig már több mint egy év eltelt, a postás meg csak nem hozza rossz címre ^^' jobb eshetőséget pedig arra, hogy elküldték de nem jött meg nem tudok.
2011. máj. 10. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!