Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszokon a sofőrnek miért...

Buszokon a sofőrnek miért nincs biztonsági öv?

Figyelt kérdés

Azon tűnődtem a napokban, hogy szerencsétlen ember ott ül elől és nincs bekötve, szóval frontális ütközés esetén úgy repül ki a szélvédőn, mint annak a rendje. Pláne egy régi Ikarusban, ahol a műszerfal alig van magasabban, mint a sofőr térde.


[link]


2011. máj. 11. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert mikor ezeket gyártották, nem volt asszem még személyutóban sem kötelező, de lehet ha igen, buszokon meg pléne nem kötelező, és használni még ma sem kötelező buszokban, és ha nem kötelező akkor minek?
2011. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mercedes buszon van biztonsági öv a sofőrnek is meg az utasoknak is, de én még nem láttam hogy bárki használná
2011. máj. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Álló utasokat is szállító buszon nem kötelező a biztonsági öv használata. A sofőrre ezen kívül lehet, hogy külön engedmények is vonatkoznak, mint a taxisokra pl. Egy buszos sokkal magasabban ül, sokkal jobban átlátja a forgalmat, könnyebben el tud kerülni baleseteket, persze ez nem fogja megvédeni a sérüléstől, de azért nagyobb biztonságban van.
2011. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem kötelező használni nekik. "Egy buszos sokkal magasabban ül, sokkal jobban átlátja a forgalmat, könnyebben el tud kerülni baleseteket," ne haragudj de ez egy h*lye gondolat... én kamionozok mégis kötelező az őv használata és még a buszvezetőnél is magasabban ülök!?
2011. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Gondolkozz egy kicsit rajta:

Ki az erősebb a személyautó, vagy a vaskupac?

A baleseteket városban 99%, hogy személyautók, vagy kétkerekű motorral, vagy lábbal hajtott járművek okozzák.

Szerinted mi az, egy több tíz tonnás járműnek?

Mennyi a valószínüsége?


Üdv!

2011. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem is a busz miatt aggódok, sok baja nem lesz. De a sofőrre ugyanúgy hat a tehetetlenség.
2011. máj. 11. 17:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez az a kérdés, amire még én sem tudtam soha rájönni :) Én tuti kötelezővé tenném.
2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 D.O.81 ***** válasza:

Ha egy buszba belerohan egy autó, ami maximum két tonna, azt a busz és az utazóközönsége megérzi, de nem jön létre olyan erőhatás, amitől álló vagy ülő utas repülni tudna.

Más a helyzet, ha hasonló méretű kaliberű és vagy súlyú jármű ütközésekor, mert akkor szélvédőn keresztül történő utascsere már nem kizárható.


Üdv!

2011. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez eddig ok, de gondolj bele abba is, hogy a busz egyrészt nekimehet falnak/oszlopnak, másik busznak, villamosnak, stb. bárminek is, nem csak feltétlenül másik autónak.

Másrészt ahogy a kérdező is írta, a busz tömege, mérete teljesen független a buszon ülők/állókra ható tehetetlenségi erőtől.


Ha 50-ről 0-ra 1-2 sec. alatt fékeződik le a busz, a benne levők teste ugyanúgy száguldana tovább, teljesen mindegy hogy az a busz 1 tonna, 5, 50, 500, vagy akár 5000. Legalábbis szerintem, bár nem vagyok fizikus, de így lenne logikus.


Egyébként már több olyan baleset is volt, amikor a buszvezető(is) súlyosan sérült meg, tehát ez a lehetőség nem kizárható. A buszvezetők munkahelye a vezetőfülke. Ha egy magasban dolgozó nem használ biztosítást, egyből megbünteti a munkavédelem, mert nem biztonságosak a munkakörülmények. ILyen alapon a buszvezetőké sem biztonságos, mert pl. egy fékhiba folytán bármikor belerohanhat a falba a busz.


Szóval nem értem az egészet, hogy miért nem kötelező, de mindegy. Biztos bennem van a baj...

2011. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nem csak a közlekedési baleset miatt van így, hanem egyéb okból. Pl. a taxisofőrnél sem kötelező ( pedig ő autót vezet), de pl. egy személyét ért támadás során, bekötött biztonsági övvel nehéz lenne kiugrania a kocsiból.

Ugyanilyen ok fennállhat buszosoknál is.

2011. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!