Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincs a buszokon biztons...

Miért nincs a buszokon biztonsági öv?

Figyelt kérdés
A taxisofőrről nem is bezsélve az sosincs bekütve s nekem se mondja soha,mindig várok pár másodpercet, s nem érdekli..én bekötöm magam, de miért nem fontos ez a taxiban és a buszon???
2010. márc. 11. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Taxiban csak akkor nem kell bekötnie magát ha utast szállít. Ha utassal van akkor azért nem kell bekötni magát ha megtámadják akkor legalább el tudjon menekülni gyalog.
2010. márc. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A taxisnak nem kötelező bekötni magát
2010. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Mert ha a buszon a biztonsági öv kötelező lenne, akkor nem szállíthatna álló utast. Ez a helyközi közlekedést legyilkolná. Gondolj bele mikor 5 kor mennél haza melóból egy másik városból, és ott vár 150 ember és csak 60 szállhatna fel a buszra, a következő meg csak 1 óra múlva jönne. Nem lenél boldog. Most ezt mibden környező faluval eljátszani h 15 percenkét buszt küldeni csúcsidőbe, ezt egyik volán se bírná, mivel ahhoz 2x ennyi busz kéne, nem beszélve a benzinről.

A taxis a saját hülyeségéből nem csatolja be, amúgy be kéne.

2010. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy ha a taxis személyt szállít, nem kell becsatolnia magát. A buszok biztonsági övével kapcsolatban pedig az előző indok (férőhelyek száma) mellett az is közrejátszik, hogy egy biztonsági övvel szerelt ülésnél ki kell alakítani az öv bekötési pontjait is: vagy az ülés mellett kellenek erős rögzítőszemek, vagy az ülésváznak kell hordoznia azokat. A távolsági buszok konstrukciója egyiket sem engedi meg.
2010. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Taxist első leírta, azért nem köti be magát, hogy menekülni tudjon. Az meg nem érdekli, hogy te mit csinálsz.


Egyes újabb távolsági buszokon már van biztonsági öv (típust nem tudok mondani, de még az üvegen is szoktak lenni matricák, van egy baromi kényelmetlen kék üléses, abban van öv), viszont nem kötelező bekapcsolni.

Gondolom ezeket a buszokat valahonnan külföldről hozták, ahol be kellett kötni magukat az utasoknak is.

2010. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vannak buszok, amin van biztonsági öv, ilyen például az autosan elővárosi buszok
2010. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amelyik hozzászóló a kék üléses buszról beszél annak a márkája KING LONG és újónan vannak beszerezve Kínából.Ja és csak a VOLÁNBUSZ alválalkozójának van belőlle.


Üdv egy buszsofőr

2010. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mér nagy betű a kínai csoda? :)
2010. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy jobban lássad milyen szart vettünk (Fing Long) Egy helyközit már a Moszkván összecsuktak. Ahhoz képest hogy egy Tűzoltó autó csukta össze elég jól bírta igaz az elővárosi kivitel volt :D


Első voltam.

2010. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!