Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hallottátok már hogy valaki...

Hallottátok már hogy valaki már Széll Kálmán térnek hívja a Moszkva teret? Ti hogy hívjátok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 15:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

A BKV-nak semmi köze az átnevezéshez, én a helyükben nem is vezetném át. Használnám a régi nevével. A sok túrista is csak pislog majd hogy a legújabb 2011-es útikönyve meg térképe teljesen mást ír, mint ami a táblákon van.


Azokat akik ezt kitalálták pedig szépen el kéne ítélni 200 év közmunkára és/vagy kalodába zárás a kossuth téren és a valós demokráciának megfelelően mindenki azt tehetne velük amit akarna...


Többet ilyen baromságot nem csinálnának. Ez bőven kimeríti a hűtlen kezelés fogalmát...

2011. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
Ha ugyanugy Moszkvát használ a BKV akkor az utasFÉLREtájékoztatás... és biztos lenne 1-2 elmebeteg aki cirkuszolna, perelne :)
2011. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem elmebetegség. Ha valamit átneveznek, csinálják tisztességesen. A BKV nem független a fővárostól, nem úgy kell ezt felfogni, hogy a BKV is csak a hírekben értesült az átnevezésről. Nyilván nem.

Így, hogy átnevezés után 1 héttel még mindig ott díszeleg a legtöbb helyen, hogy "Moszkva tér", tényleg csak azt lehet mondani a városvezetésre, hogy szánalmas.

2011. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Moszkvatér marad, hívja a f@szom székámánnak! Azt az oregasszonyt meg szivesen tönkrevágnám idegileg a kétgyermekes anyuka szeme láttára elégtételként!
2011. máj. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak az hívja Széll Kálmán térnek, akinek ez kötelező! (Busz és villamos vezetők, önkormányzati ügyintézők, média - a köztévé ebben vezet. Széll Kálmán példát nem tudok idézni, de repülőtér átnevezés utánit igen. Ha jól emlékszem 60 éven keresztül nem hangsúlyozták ki, hogy Ferihegyi Nemzetközi Repülőtér, de azóta gusztustalanul kihangsúlyozzák hogy "XY megérkezett L.F. Repülőtérre", kapcsoljuk a L.F Repülőteret". stb.)

Talán még a megingathatatlan orbán és tarlós hívők is "Moszkva tereznek" még, mert mindnyájunkba az idegződött be. Az a generáció pedig, amelyik 1951 után még hosszú ideig Széll Kálmán térnek hívta, már nagyon megfogyatkozott vagy már nem is él.


Természetesen nekem Moszkva tér marad ÖRÖKRE, és NEM KOMCSI IMÁDATBÓL - a torz ideológiát erőszakkal terjesztő Szovjetuniót, mint államalakulatot én is megvetettem -, hanem azért, amire a "szobordöntögetők /a zseniális Hofi után szó szerint/ nem gondoltak: Jóllehet, hogy Moszkva 1918-tól 1991-ig a Szovjetunió fővárosa volt, de ennél hosszabb ideig - 1147-től 1703-ig már volt különböző államalakulatok /Csak az egyszerűség kedvéért Oroszország/ székhelye, és MOSZKVA nemcsak Sztalin, Hruscsov és Brezsnyev Moszkvája. Mindenekelőtt a mindenkori OROSZ népé, Rjepin, Puskin, Lermontov, Kutuzov, Csehov, Csajkovszkij, Lev Tolsztoj, Paszternák, Szolzsenyicin, Szaharov és Viszockij Moszkvája.

2011. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
És tudja valaki, hogy mi lesz így a bisztró neve? A Moszkva tér Bisztró, remélem azt nem változtatják át mert az egyik kedvenc helyem a környéken.
2011. máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Kalef Bisztró XD amúgy szerintem a bisztró nevét ez nem fogja érinteni, de ez csak az én véleményem
2011. máj. 22. 11:19
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

2011-05-22 10:42-nek:

Ha a cégjegyzékben úgy van regisztrálva, hogy "Moszkva tér Bisztró", akkor az az is marad. (Hacsak a kötelező névváltoztatás az Alkotmányba bele nem került, vagy majd a még életbe sem lépett Alkotmányt is majd úgy módosítgatják egy kicsit!)

A Mószerváltás (a jobboldali beállítottságú Fábry Sándor után szó szerint) a Patky Istvánról (Élt 1914 és 1944. között, amikor is illegális kommunista tevékenység miatt Sopronkőhidán kivégezték, tehát a Kommün idején - már az életkora miatt sem - nem vehetett részt a Kun Béla-Szamuely Tibor nevével fémjelzett tisztogatásokban, s korai halála miatt az 1948-as fordulatot kövezően nem lehetett magas rangú, pártállami/állampárti tisztségviselő, és nem vitte hozta állami kocsi a munkahelyre, illetve vissza és nem kapott 200 nm2-es szolgálati lakást sem, aminek még a szimbolikus bérét sem fizette.) elnevezett teret pánik-szerűen átnevezték, de a kupolás művelődési ház még 20 évig maradt - igaz, hogy már István nélkül - "A PATAKY"

A múltat végképp eltörölni akaró (Érdekes, pedig ez az Internacionálé szövege!) tarlós (nem gépelési hiba) kis trükkel - két intézmény összevonásával a rövidebb "Pataky Művelődési Központ" helyett a sokkal bonyolultabb "Kőrösi Sándor Kőbányai Kulturális Központ" elnevezésben kéjeleg. (Kovács Robi, kerületi polgármesterrel együtt.)

Csoma Sándor ide, tibeti-angol szótár oda, a Pataky is Pataky marad, legalább addig, ameddig Moszkva tér a Moszkva tér.

2011. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

ez az egész átnevezősdi azért baromság úgy ahogy van, mert egy átlag ember amikor ezekre a helyszínekre gondol, akkor abszolúte nem az jár az eszében hogy "mit is csinált a pataky és jó volt-e vagy sem?"...


Én pl. ha azt mondom a Moszkvára megyek, fel sem merül bennem az, hogy Oroszországra vagy a Szovjetúnióra gondoljak, lelki szemeim előtt a régi posta épülete, illetve az ocsmány metróépület jut eszembe.


Mellesleg ez is röhej, hogy adott emberek tevékenységét mindig az aktuálisan uralkodó politikai szempontok szerint vagy elítélni kell, vagy magasztalni.

2011. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy mondom Tarlósz!
2011. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!