Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hallottátok már hogy valaki...

Hallottátok már hogy valaki már Széll Kálmán térnek hívja a Moszkva teret? Ti hogy hívjátok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 15:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
40%

Ahol én lakom, van egy üzlet amit kb 3 évente átneveznek, mindig más a tulaj... Na én ott is mindig a nevén neveztem a dolgokat. Most is a nevén fogom nevezni. Nem értek egyet az átnevezéssel, de ha ez a hivatalos neve, akkor nem látok ésszel felérhető logikus magyarázatot, miért ne hívjam Széll Kálmán térnek. Ez a neve, tetszik vagy nem. A bablevest se szeretem mégis úgy hívom.

Szerintem egyszerűen csak így illik. Ez a neve. Nyilván 50 évet nem lehet kitörölni, de nekem abból nem sok jutott, könnyebben állok át. Ez a neve, hívjuk így attól függetlenül, hogy egyetértünk-e vele vagy sem.

2011. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
46%

Az utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek!

Én sem örültem az átnevezésnek, mert rengeteg pénz, fáradság, stb., na meg nekem eddig is tetszett a tér neve, ez az új név ahhoz képest elég szar.

Viszont ha már átnevezték, akkor én sem fogok csak azért is Moszkva térnek hívni, mert nem az a neve. Széll Kálmán tér, vagy Széll tér, ami - szerintem - rövidebb is, mint a Moszkva.

2011. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%
Engem sosem emlékeztetett a megszállásra puszta a Moszkva tér mint név, maradhatott volna. De ham ár ennyire fontos ez a kérdés akkor inkább a Szabadság téren lévő ruszki emlékművet takarítsák el onnan ,az tényleg a megszállásra emlékeztet annak állít emléket rá is van írva. És nem igaz az sem, amivel a vén komcsik jönnek,h az sírhely és nem szabad piszkálni, nem az, nem is lehet hiszen mélygarázs van alatta.
2011. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
45%

utolsó: maximálisan jogos


Valahogy engem ez erre emlékeztet:

"

Állandó változás


Az embereket folyamatosan sokkolják az állandó változásokkal. Az utcák útvonalát megváltoztatják, átnevezik, a korábban ismert környékek idegenné válnak. Ez elősegíti, hogy az idősebb emberek közérzete megromoljék, és úgy érezzék: elérkezett az idő a távozásukra. Lehetővé kell tenni, hogy üresen álljanak épületek, és fokozatosan tönkremenjenek. Ugyanilyen sorsra kell jutniuk bizonyos városrészeknek. A cél városi dzsungel létrehozása, amely depressziót okoz. Dr. Day arról is szólt, hogy bizonyos épületeket és hidakat úgy kell megépíteni, hogy azok egy idő múlva összeomoljanak.


"


Az utolsó mondattal mondjuk nem értek egyet, a többivel igen, sajnos most ténleg ez van.



[link]

2011. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan megcsömörlöttem a hírektől, nem sokat mozdulok ki úgy, hogy metrózzak, így MA tudtam meg, hogy nem Moszkva tér a Moszkva tér, de úgy, hogy metróztam és majdnem rosszul lettem, hogy úristen hol vagyok, mi a bánat, aztán rájöttem, hogy de jó ezt is átnevezték. Ráadásul egy olyan tér lett belőle, akire már senki nem emlékszik, sokkal hosszabb a neve mint volt...
2011. aug. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A tér neve Széll Kálmán tér, ezért így nevezem.
2014. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Már eltelt pár év mióta átnevezték, és már kezdjük megszokni, de persze, van ,aki a régi nevet mondja, ahogy a Rákóczi hidat is többség Lágymányosinak nevezi azóta is. Vagy Liszt Ferenc repteret is Ferihegynek.
2014. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!