Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Összeomlik a metró? (Kérdésed...

Összeomlik a metró? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Eddig szinte ez volt az egyetlen biztos pont az életemben. Csodálkoztam is, hogy milyen megbízhatóan működik ebben a teljes káoszban is. Bár régi, csúnya és zsúfolt, de azért jár. Most hogy a legöregebb kocsikat kivonták a forgalomból, egyrészt kicsit ritkábban fog járni, másrészt nem maradt tartalék, ha csak egy kocsi is meghibásodik, összeomlik a forgalom. Nem gondoskodtak se az új beszerzésről, se régiek felújításról. Nem bírom felfogni, hogy ez megtörténhetett.


[link]


2011. máj. 22. 21:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Miért nem?

Ez sima szövegértés. Nem nehéz.

2011. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
Te jó ég! Most mi lesz??? 10, illetve 15 másodperccel ritkábban járnak csúcsidőben a metrók! Ez ám az óriási probléma. Megérteném a pánikot, ha 2:30 helyett mondjuk 10 percenként járna a metró. Sok vidéki nagyvárosban az autóbuszok csúcsidőben is csak 10-20 perces követéssel járnak, mégse hirdetnek világvégét. Jó, tudom, hogy a metró rengeteg embert szállít, de ebből a 10-15 másodpercből nem lesz semmi gond. Ennyi ingadozás alapból szokott lenni, csak eddig nem tűnt fel.
2011. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
I love Demszky.
2011. máj. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
50%
Itt Ajkán a félóránként indulnak a buszok helyi járatként! Ebből kell kiindulni!
2011. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen semmi meglepö nincs. Ez Magyarország, van valami használjuk és kész. Állapotmegóvás vagy egyebek teljesen felejtösek a józan ész pedig egyenesen ismeretlen.

Ha most nincsenek ezek a hibák, akkor elmentek volna 50 évet is, de most fejvesztve kapkodnak az okosok.


Mi a f@sznak kellett a 4-es metró??

Annyi pénzböl kicserélhettek volna minden jármüvet a bkv-nál, buszsávokat csinálhattak volna, a nagyobb végállomásokra PR parkolókat meg mondjuk Ferfihegyet pardonnn a Liszt Ferenc Nemzetközi repülöteret normálisan összekötni a várossal.


Totális fejetlenség és orbitális pénzbaszás ami van.

2011. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%

21.27


Gondolom vidéki vagy (nem pejoratív értelemben, mielőtt megsértődsz), ezért elmagyarázom, hogy mennek a reggelek itt a szmogos Pöstön. Én ugyan szerencsére nem használom a metrót, viszont a világ legforgalmasabb villamosvonalát igen. 50 méter hosszú, 350 főt képes elszállítani, a reggeli csúcsban kb percenként közlekedik (nem ritka, hogy a következő járat gyakorlatilag kitolja az előzőt a megállóból). Na és mi a tapasztalat? Ha szerencsém van a harmadik villamosra felférek, de akkor is úgy, hogy a Blahától a Petőfi hídig terjedő szakaszon az ajtónak vagyok nyomódva, mozdulni nem tudok, kapaszkodni meg nem kell, mert az emberek tartják egymást. Az embertömegből ítélve, amit reggelente a Blahán látok a mozgólépcső felé áramlani, a metrón a helyzet ugyanez. Remélem, most már érted, miért nagy kiesés az a 10 másodperc. Ha nálatok húsz percenként jár a busz, az nyilván azért van, mert arra van igény. Itt sem járatnák fölöslegesen a járműveket, nem azért ilyen sűrűek a járatok, hogy mindenkinek jusson ülőhely.

2011. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Nálunk a buszok fél-1 óránként indulnak, gyakran akkora a tömeg, hogy nem is tudnak már az utolsó megállókan felszállni...

Mielőtt én is ki leszek oktatva, hogy hogy mennek a dolgok Pösten, elmondom, hogy minden nap vidékről járok fel, 1 óra busszal, aztán metrózok (népliget-nyugati) és mégse érzem, hogy pánikolnom kellene, mert többet kell várni a metróra, vagy épp többen lesznek rajta, még mindig jobb ez, mint mikor lerobbannak, és metrópótlóval kell menni, vagy teljesen át kell variálni az útvonalat, és nem érek be a suliba vagy munkába...

2011. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát épp ez az, hogy félóránként van ekkora tömeg, itt viszont 2-3 perc után.
2011. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Na de nem mindegy, hogy fél vagy egy órát kell várni a következő buszra, ha nem férsz fel rá, vagy max 5 percet....

és az se mindegy, hogy a tömegben egy órát állsz összenyomódva, vagy pár megállót, a metróról vagy villamosról akárhol leszállhatsz, ha épp nem bírod tovább, de egy távolsági buszról, ami mondjuk az autópályán megy, ez eléggé esélytelen.

2011. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Érdekes én egyáltalán semmi változást nem tapasztaltam.
2011. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!