Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tenni, ha helyhez...

Mit lehet tenni, ha helyhez van kötve a diákkedvezmény?

Figyelt kérdés
Erre a nyárra vidékről költözök fel apukámhoz Pest megyébe, mert sikerült munkát találnom. Ezzel eddig nincs is baj, csak most jön a közlekedés. Pestig busszal is és vonattal is utaznom kell. A buszhoz gondolom ott is van egy kis igazolólap, amit nálunk a suli pecsétel le, hogy érvényes legyen a bérlet, és csak a suli és a lakhely között használható. Ez az egyik gond, hogy gondolom így ide se adnák a bérletet, mert ez alapján nem vagyok rá jogosult. A vonathoz azt mondták diákigazolvány kell, ott mennyire nézik azt, hogy hol lakok? A Budapest bérletre már rá se merek kérdezni, bár azt hallottam azt nem veszik úgy figyelembe. Kérlek segítsetek, világosítsatok fel ez ügyben, hogy akkor hogy is van ez? Hogy lehetne megoldani, hogy tudjam használni a diákkedvezményt anélkül, hogy megbüntetnének?
2011. jún. 12. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A MÁV nagyon komolyan veszi az utóbbi időben, mert sok volt a csalás vele.


A Budapest Bérlethez nem kel lsemmi teljesen szabályosan vehetsz budapesti bérletet érvényes diákigazolvánnyal. (Bármely városban vehetsz helyi közlekedési tanulóbérletet.)


A MÁV-ban tudnék segíteni, de tudom kell hogy:


Hol laksz jelenleg (mi a bejelentett lakcímed).

Hol van a sulid.

Apukád hol lakik.


Ha ezeket tudom, akkor tudok segíteni, mert a máv-nak van egy kis igazolás füzete, amivel lehet trükközni.

2011. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a városokat inkább privátban írnám le, ha nem gond. Nem tudom, egy ideiglenes lakcímkártya mennyivel javítaná a helyzetet?
2011. jún. 12. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!