Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV járműveket miért nem...

A BKV járműveket miért nem takarítják soha?

Figyelt kérdés

Egészen elképesztő hogy mennyire igénytelenek, mocskosak, piszkosak a BKV járatok...az ember felszáll rá tisztán és úgy száll le mint ha egy hete nem fürdött volna... a kapaszkodók ragadnak és feketék a kosztól,mocsoktól,az ülések kopottak és retkesek,a padlón áll a por és a mindenféle szétfolyt netuddmi.Undorító.Legalább a sok hajléktalan miatt is letakaríthatnák és lefertőtleníthetnék a nap végén.Rendszeresen látok összevizelt/sz@rt hajléktalant felszállni és leülni a buszon/villamoson és utána ahogy a rendes ember beleül abba ami ott maradt....

tulajdonképpen akkor mi az a szolgáltatás amit mi megvásárolunk ezzel a horribilis jegyárral hm???

Mert ennyi erővel mehetnénk egy szekéren is abban legalább nincsen büdös,nem ráz kevésbé,nem mocskos és levegőt is kapni benne.Mert ugye sok járaton le van zárva az ablak a légkondi miatt csak egyetlenegy bőkkenő van,a sofőr NEM kapcsolja be a légkondit!!!Ez elég kellemetlen az 50 fokos buszon a legalább 3-4 részeg hajléktalannal összezárva..


2011. jún. 22. 01:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%

Nem azért de én kb az elmúlt 12 évben még 3 ezer forintott se költöttem bkv jegyre se bérletre, ha meg jön az ellenőr elbeszélgetek vele aztán leszállok.

Van még olyan marha aki ezért pénzt ad?


Egyébként is járna alanyi jogon az adóm után.


Nem is értem mit szaroznak itt a jegyekkel mega bérletekkel vannak elegen budapesten vessenek ki helyi adót egész Bp-re. Egy kisebb mértékűt meg megyei szinten, és akkor már egyből meg van oldva a költségvetésük, évi 100-1500 forintba meg nem hal bele senki.

2011. jún. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Szal lakcímek alapján minden megyére ki kellene vetni valamiylen tömegközlekedési adót aztán az egész országba ingyenessé tenni a buszokat, csak a vonatokra kelljen venni jegyet aztán annyi.


Aztán akkor nincs itt a huzavona a hülyeségen, meg ezt ki se lehet kerülni.


Aztán kötelezővé tenni a publikus elszámolását a pénzzel minden közlekedési társaságnak és a felelősök neveit.

2011. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Mert ugye sok járaton le van zárva az ablak a légkondi miatt csak egyetlenegy bőkkenő van,a sofőr NEM kapcsolja be a légkondit!!!Ez elég kellemetlen az 50 fokos buszon a legalább 3-4 részeg hajléktalannal összezárva


Ez meg mondjuk a sofőr beleszarása, de a legtöbb sofőr még köcsög is. Mondjuk ki nem az ebben az országban.

2011. jún. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

ma 02:04


Ha, ez ilyen könnyen működne...


"de a legtöbb sofőr még köcsög is"


Meg a legtöbb utas is.

2011. jún. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Takarítják, mégpedig rohadt sokat.


Meséljek egy vicces dolgot? A kedves utasok mocskolják össze a buszokat, nem a BKV-s dolgozók... Fura, mi? Tán pofán kéne vágni azokat, akik poénnak tartják összefirkálni az ülést, meg kiönteni a sört, és eldobálni a taknyos zsebkendőket, és máris tisztább lenne a busz.

2011. jún. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

"Szal lakcímek alapján minden megyére ki kellene vetni valamiylen tömegközlekedési adót aztán az egész országba ingyenessé tenni a buszokat, csak a vonatokra kelljen venni jegyet aztán annyi.


Aztán akkor nincs itt a huzavona a hülyeségen, meg ezt ki se lehet kerülni. "


Én meg rád vetnék ki benzinhozzájárulás-adót, mivel nem tömegközlekedem soha.

2011. jún. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Az utasok piszkolják össze nem a BKV-sok.De ők szedik a pénzt!És fizetik a végkielégítéseket,két marokkal.
2011. jún. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Ó, kedves első. Valószínűleg még sok hozzád hasonló van, és többek közt miattatok nem jut lóvé új jármű vásárlásra és hasonlókra. Miért furcsa az embereknek, hogy egy szolgáltatásért fizetni kell? Ha elmész fodrászhoz, ott is kedélyesen elbeszélgetsz, majd távozol fizetés nélkül? Nem.

Azzal egyetértek, hogy egy teljes árú bérlet elég drága, de ha fele ennyibe kerülne, akkor sem vennék meg többen, ebben biztos vagyok.

A kérdésre válaszolva: a járműveket egészen biztosan takarítják. Lehet, h nem suvickolják le naponta a kapaszkodókat, de a felmosást biztosan elvégzik. Más kérdés, hogy mire te eljutsz a járműig, már jópáran utaztak előtted ugyanazon az eszközön. És valóban: az utasok piszkítják össze.

Az ülés kopottsága pedig takarítással nem tűnik el.

2011. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Persze, az örök sláger, hogy "nem a BKV koszolja össze". De az ő feladatuk takarítani! Nekem nem sok közöm van hozzá, hogy valamikor valaki összekoszolta a buszt. Nem én voltam, ezt tudom magamról. Márpedig a szolgáltatásért meg fizetek, szóval legyen tiszta az a k*rva busz! Ha másképp nem megy, szereljenek fel kamerákat, de ne csak a magyarázkodás menjen örökké.


Nem tudom, van-e itt olyan, aki ismeri Barosstelep vasúti megállót. Aki igen, az tudja, hogy kb. 4 éve épült, és most úgy néz ki, mint valami utolsó lepukkant sz*r hely. Kijelzők nincsenek, világítás alig-alig, minden összetörve, összefirkálva. És persze, mindannyian tudjuk, hogy nem a MÁV tette ezt, hanem az ott tevékenykedő emberek. És akkor ebbe törődjünk bele? Én komolyan gondolkozom rajta, hogy írok az EU-nak Brüsszelbe, hogy legyenek szívesek Magyarország körmére nézni, ugyanis pl. Barosstelep EU-s pénzekből épült, vagyis az EU adófizetőinek pénzéből. Aztán meg nem foglalkoztak vele semmit, mert az itt nem menő, így jó sok millió szépen elúszott.

2011. jún. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

AKi szerint a BKV/MÁV dolga takaritani a jármüveket, az mit szólna ahhoz, ha állandóan kimaradnának járatok, mert EGY út alatt (végállomástól végállomásig) annyira összekoszolják a kedves utasok az elötte TISZTA jármüvet, hogy újra kellene kezdeni - és annyi jármü meg nincs, hogy minden útra másikat állitsanak be, amig a koszosat takaritják.

Ugyanez érvényes a megállókra/àllomásokra is, ott is kilátástalan az utasok szemetelésével lépést tartani.


Nyugateurópában CSAK napota egyszer (éjszaka) takaritják a jármüveket, is meg a megállókat is, és érdekes módon ott tiszták maradnak. Igaz, hogy senki nem dobja el a szemetet (söt ha valaki véletlen leejt valamit, akkor a másik emberek szó nélkül felszedik és a tartóba dobják), és mindenki vigyáz a rendre.

2011. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!