Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV járműveket miért nem...

A BKV járműveket miért nem takarítják soha?

Figyelt kérdés

Egészen elképesztő hogy mennyire igénytelenek, mocskosak, piszkosak a BKV járatok...az ember felszáll rá tisztán és úgy száll le mint ha egy hete nem fürdött volna... a kapaszkodók ragadnak és feketék a kosztól,mocsoktól,az ülések kopottak és retkesek,a padlón áll a por és a mindenféle szétfolyt netuddmi.Undorító.Legalább a sok hajléktalan miatt is letakaríthatnák és lefertőtleníthetnék a nap végén.Rendszeresen látok összevizelt/sz@rt hajléktalant felszállni és leülni a buszon/villamoson és utána ahogy a rendes ember beleül abba ami ott maradt....

tulajdonképpen akkor mi az a szolgáltatás amit mi megvásárolunk ezzel a horribilis jegyárral hm???

Mert ennyi erővel mehetnénk egy szekéren is abban legalább nincsen büdös,nem ráz kevésbé,nem mocskos és levegőt is kapni benne.Mert ugye sok járaton le van zárva az ablak a légkondi miatt csak egyetlenegy bőkkenő van,a sofőr NEM kapcsolja be a légkondit!!!Ez elég kellemetlen az 50 fokos buszon a legalább 3-4 részeg hajléktalannal összezárva..


2011. jún. 22. 01:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ezért nem ülök le semmilyen BKV járművön. Mások meg ölik egymást a helyekért... Csinálják csak, az ő dolguk. Napi 12 órát dolgozok állva, még ez után sem ülnék le a gedvás, koszlott buszokra...
2011. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Barosstelepen pont annyi szükséges, ami jelenleg is van: Peron, és zajvédőfal."

Akkor mi a jó istennek építették ki oda azt a komplexumot? Túl sok pénz volt? Kellett egy kis élvezetet adni a rongálóknak is? Vagy mi?

Amúgy meg nem kell ilyen igénytelennek lenni. Barosstelep olyan, mint valami háborús övezet. Ennél többet érdemelne. De hát látszik, hogy itt Magyarországon a bűnözők uralkodnak, mindenki más tehetetlen barom.

Azért csak kíváncsi lennék az EU véleményére, lehet, hogy majd írok nekik, ha időm engedi.


"Egész egyszerűen az ilyeneket egyesével a vonat elé kellett volna lökdösni és kész."

Ezzel egyetértek. Ha nem is ezt, de azt el kellene érni, hogy aki rongál, fizesse is meg a kárt.


"SOHA nem fogja ezeket az eszközöket pótolni, és jól is teszi."

Marhára nem teszi jól, de már leírtam a lényeget. Eleve, mint minden rongálás, az ilyen is csak aprósággal kezdődik. Aztán ha ez már szét van verve, akkor már azt is szétverik, és így tovább. Pl. Érd felsőn gyakrabban pótolják a dolgokat, kicsit jobban néz ki (mondjuk az is színvonalon aluli - nem tudom, szerinted az a megálló sem érdemel nagyobb odafigyelést?). Ha nem csinálnak semmit, csak széttárják a kezüket, abból lesz Barosstelep.

2011. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Azért megnézném, hogy aki háborog, hogy nem takarítanak, mit kezdene a festékszóróval felfújt, meg alkoholos filccel odamázolt, meg késsel-kulcsal összekaristolt üvegre/szétszabdalt üléssel mit csinálna?


Azért baromi jó, hogy elvárjuk a lehetetlen, a mi hátsónk legyen kinyalva, aztán ha valakinek van bátorsága a rongálóra rászólni, akkor az védheti magát, mert a többi a fülét-farkát behúzva lapít, és elnéz oldalra, nehogy köze legyen a dologhoz. Aztán otthon anyázik, hogy mocskos a busz.

2011. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Már megint eltünt a tegnapi hozzá szólásom, megse lepődök, hisz igazat írtam...
2011. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Utolsó hogy hogy eltünt a hozzászólásod???


Látom sok indulat van ezzel kapcsolatban,nem csak engem dühített fel.

Sokat buszoztam Angliában és meg kell hogy mondjam hogy se egy falfirkát,sem egy megrongált ülést,sem egy hányást,vizeletet stb nem láttam a buszokon mint itthon ,csak patika tisztaságot.Pedig ott is sok a részeg és a neveletlen kamasz is.

Mondjuk lógás sincsen és ezt egy olyan költséghatékony megoldással érték el,hogy CSAK az első ajtónál lehet felszállni és KÖTELEZŐ a jegyet vagy bérletet felmutatni.A hátsó ajtók CSAK leszállásra vannak.És működik.Senki nem trükközik.És ezért cserébe kapnak egy olyan szolgáltatást,amire nincs mit morogni..tiszta szép ablakokat,légkondit,tiszta üléseket,normális utastársakat,betartott menetidőt.És itt egyszerű városi közlekedésről beszélek,nem távolságiról.És az 'elől felszáll és jegyet mutat hátul leszáll' pedig szuperul működik,hamarabb fel lehet jutni ugyanannyi embernek mint Pesten a tömött 7es buszra.Nem értem hogy pl EZ a BKV-nak miért nem jut eszébe?Érdekes egyből nem lehetne bliccelni és a csöves sem tudna felszállni,mert ugye valójában egy hajléktalan hová is utazna???Viszont mellette aktív TBC-sek,bolhásak,tetvesek,rüh van bennük csak ezt a kedves emberek nem tudják,nekik csak annyi hogy "büdik" valójában egy óriási veszély mindenkire nézve,de főleg a gyengült immunrendszerrel rendelkezőkre,csecsemők,idősek,betegek stb.. és ez sem az ÁNTSZ-t sem a BKV-t nem zavarja.. nyugodtan utazzon a sok csöves a rendes polgárral.


A takarítás hiányában biztos vagyok... ilyen mérvű mocskot nem lehet csinálni egy nap alatt,ez már több éves ha nem évtizedes mocsok.Nem lehet az ablakon kilátni.... és a kapaszkodók mitől feketék a kosztól?Nem bányászokat visznek...

Ha mégis takarítják,akkor vagy a súrolási technikán kellene változtatni,vagy a tisztitószeren(más ismerősnek kell adni a megrendelést)vagy a takarítást végzőktől alaposabban számonkérni.De az biztos hogy a takarításnak az eredménye a tisztaság.Ha valami retkes,akkor az azt jelenti h nem volt takarítva.

A rongálással kapcsolatban igaza van az egyik kommentelőnek,fel kell venni a versenyt.Gondolom,ha vagyonok mennek el a vezetőkre amit hallani a hírekben ,akkor talán erre is jutna pénz.

Visszatérve az angol példához MINDEN járművön kamera van,a metrókon pedig beléptető.Nálunk azt mondják erre nincsen pénz,helyette minden metróállomást 10 bkv ellenőr "őriz".Na kíváncsi lennék ennek a -város szinten-többszáz jegyellenőrnek az éves költségére és hogy abből milyen megfigyelő/beléptetőrendszert lehetne csinálni akár folyamatosan is,évről évre...mindegy reménytelen.Sosem lesz itt sem rend,sem jó.

2011. jún. 24. 21:59
 26/26 anonim ***** válasza:

Amiről írtam az szintén anglia, és magyarország összehasonlítása, a lényeget tulajdonképpen énis leírtam, így már annyira nemizgat, ha nálam esetleg cashelési problémából nemlátszik a saját hozzászólásom, akkor elnézést.

Egyébként pont ma álmodtam arról, hogy otthon buszozok, és közlöm az ellenőrrel, hogy bocs de ezért nemvagyok hajlandó fizetni, ugyanennyiért egy légkondis tiszta levegőjú ragyogó buszon is elvisznek percre pontosan, tőlünk nyugatra..

2011. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!