Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit szóltok ehhez? ....

Mit szóltok ehhez? ....

Figyelt kérdés
A múlt héten (2011. szept. 7-én) felszálltam a 99-es buszra a Blahán. Ahogy elhagyta a gettót a busz, felszállt két ellenőr, két közterületessel. Ahogy odaért hozzám az egyik ellenőr, megnézte az dátumilag érvényes bérletemet, amibe nem volt beleírva a diákigazolványom száma, elkérte a diákomat, megnézte, de nem abba kötött bele, hogy miért nincs kitöltve a rublika a diákszám helyén, hanem abba, hogy 1989-es születésű vagyok (gyengébbek kedvéért 22 éves) és hogy hogy csináltam, hogy középiskolai diákigazolványom van. Erre mondtam neki, hogy előbb a szakmámat tettem le, és még csak most csinálom az érettségit. Itt már nem tudott mibe belekötni, szóval megnézte az érvényesítő bélyeget a diákom hátoldalán. Megkereste a '10-'11-es bélyeget (a többi hat között) Mivel megvolt, nem tudott már mibe belekötni, szóval békén hagyott. Veletek volt már hasonló?
2011. szept. 11. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ellenőr nem kutató.Nem agysebészekből lesznek az ellenőrök.
2011. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nah de nem mindegy, hogy milyen a diákom, ha érvényes?
2011. szept. 11. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert ez a dolga!

Rengetegen járnak hamis diákokkal. És azért valljuk be, normális esetben az ember 18 évesen érettségizik, így természetes, ha egy 22 éves középiskolás diákkal gyanús...

2011. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy ellenőr a metrónál abba kötött bele, hogy milyen diákigazolvány van nálam, miért kék, miért nem barna...
2011. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagy tévedés. Az a normális, ha egy 16 éves gyerek el tudja dönteni, hogy előbb szakmát akar csinálni, vagy előbb érettségizni. Én el tudtam dönteni, hogy a 10. osztály elvégzése után (mellesleg 17 voltam) mentem szakmát tanulni, nem pedig érettségivel sz*rakodni... igaz ennek is meg van a hátránya, most sanyargat az évről évre sz*rabb érettségi:D arról nem is beszélve, hogy a szakmunkásképzős ösztöndíjba épp, hogy belecsúszott az utolsó évemXD
2011. szept. 13. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Lényegtelen.Az ellenőr végzi a dolgát.Ezért fizetik.Lehet,hogy topa volt,de számodra is lehet találni olyan munkakört,ahol te lennél a hülye,mert nem értesz meg dolgokat.Emberek vagyunk.
2011. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
olyan munkahelyre nem megyek, ahol olyan munkát kell végezni, amihez nem értek. Érted, ha nem értek a hegesztéshez, nem megyek karosszérialakatosnak. vagy te mennél? Az ellenőri munka meg épphogy csak egy betanított munka. Megmondják, hogy kell kitölteni a csekket, azt menjél (persze a szükségek pszichológiai vizsgálatok után)
2011. szept. 15. 14:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Fugyelj!A kérdésed sem érinti a közlekedés témakörét,de így méginkább elkanyarodtál ettől.

Értjük,legalábbis én értem,hogy megértésre vársz.Hogy együtt elkezdjük szidni a bkv-t,meg mindenkit,akit hülyének nézünk...stb.Az is meg van értve,hogy te egy magasan kvalifikált embernek tartod magad,ám kifelé már csak egy olyan embert merészelsz leszólni,aki egy aluliskolázott idiótának hat,ám ettől jóval többre tartod magad.És azt is tudom,hogy meg fogsz cáfolni ész érvekkel.Bár így már nem.De talán mégis...

De mondok én neked valamit.Nem olyan világban élünk,ahol mindennek a lehető legértelmesebb módon kell történnie.Van,hogy a dolgok értelmetlenül zajlanak le és értetlenkednek azon.-ez vonatkozik azokra,akik szeretnek ugyan az intellektus fényében ábrázolni a történéseket,tetteiket.

De,hogyan is akarnánk megérteni valamit,ha megállunk az elvárások szintjén?

Szóval igen,tök hülye volt az ellenőr.Meg bunkó is volt.Bezzeg diplomások meg nem kapnak állást meg amúgy is korrupt ez az ország.Meg mindenki hülye,csak én vagyok helikopter.

2011. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akármennyire is úgy tűnik, hogy én magasabb rendűnek tartom magam, mint az előtted szólókat, a tisztelt válaszadókat, nem tartom többre magam, mint őket. Attól, hogy képtelen egy normális választ adni, leszarom, hát legyen. A maga baja, ha hülyeségeket beszél. Én megosztottam egy különös eseményt (az én életemhez képest), nem azt vártam, hogy szidjuk együtt a BKV-t, A BKV-nak meg vannak a maga hibái. Az ellenőrt sem azért szidom, mert a munkáját végezte, hanem olyan dologba kötött bele, amihez az ég egy adta világon semmi köze nincs. Ha 22 évesen még középiskolába járok (fent már említettem), és van érvényes diákigazolványom, fogadja el, ne kérdezősködjön, hogy miért nincs érettségim ennyi idősen.
2011. szept. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!