Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ilyen idegbetegek minek...

Az ilyen idegbetegek minek mennek buszsofőrnek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam busszal járni, de tegnap nem járt a szentendrei HÉV karbantartási munkálatok miatt ezért pótlóbusszal kellett menni.Szentendréről indultam és mikor beállt a busz a megállóba leszállt a sofőr,rágyújtott (4-5 perc volt az indulásig) aztán odament hozzá egy öreg néni,hogy merre megy ez a busz az meg elkezdett ordítozni,hogy "Honnan tudjam ugyan arra amerre a hév megy nem tudom hagyjon békén" aztán egy nővel kezdett elbeszélgetni, viszonylag normálisan,de aztán megint kiabálni kezdett vele is, ezt nem hallottam,hogy miről beszélnek.Aztán elindult a busz következő megállónál kinyitotta a középső ajtót mert csak ott volt felszálló utas aztán észrevette hogy fut egy idő pár is a busz után nagy kegyesen rácsapott az első ajtót nyitó gombra is, felszállt a két öreg, és elkezdett nekik kiabálni,hogy a megállóban kéne állni nem pedig a rohangálni mert csak feltartják őt.

Aztán a következő megállónál megállt felvette az utasokat majd mereven bámulni kezdte a tükröt figyelve az autókat kicsit megindult majd fékezett, két biciklis elment aztán beletaposott a gázba, hátulról pedig fékcsikorgás meg dudálás hallatszott.Aztán a következő megállónál leszálltam így már nem volt lehetőségem tovább élvezni a társaságát ,de nem értem minek megy az ilyen sofőrnek?Elhiszem,hogy egy idő már idegesítőek lehetnek az utasok meg minden, de nem kötelező sofőrnek lenni....


2011. okt. 2. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én elég sokat járok BKV-val, szerencsére csak néha tapasztaltam ilyet/hasonlót.

Amire emlékszem, az pont szintén HÉV-pótlón volt. :D

Valaki megkérdezte, megáll-e valahol... már nem tudom, mit válaszolt, de nagyon bunkó volt. :/

2011. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy lehet, hogy csak rossz napjuk volt.

Meg hát nem is egy kellemes munka annyi pénzért... :/

2011. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a munka csinál belőlük idegbeteget. Fentről állandóan basztatják őket, bármi baj van a busszal rajtuk verik el a balhét, stb. Pár év után a legtöbb buszvezető befásul és ilyen lesz.
2011. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy jó a kérdés mert a buszosoknak elvileg Pályaalkalmassági vizsgát kell tenni. Meg meg kell lenni a B-vizsgának a C-nek utána lehet csak buszozni. Elvileg normális embereknek kénének hogy legyenek. Hát van egy két vadbarom rosszindulatú sofőr köztük az tény. Én is találkoztam már ilyen emberrel. Megértem hogy rossz napja van emberek vagyunk. De van olyan aki direkt provokálja az utasokat mintha az egész busztársaság a sajátja lenne. ja ja.. minek buszozik aki nem ért az emberekhez?
2011. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pingi88 válasza:
51%

Én buszoztam, igaz nem a BKV-nál, de nagyon sok dolgot nem tud az aki csak utazik a buszon! Hogy miért mondta, hogy legközelebb a megállóban? Mert az azért van, hogy ott szálljanak fel az emberek! Pl. a sofőr puszta jó szándékból megáll és felveszi az utast aki megcsúszik, elesek és a lábát töri! Ilyenkor a sofőré a felelősség, a kezelés, ha maradandó a sérülés életjáradék és, ha ez megállón kívül van még +ba megbüntetik és ki is rúgják! Puszta jószándékból! Van egy mondás: aki fut az sportol, aki integet az ismer, aki a megállóban van azt fel kell venni! Vannak olyan sofőrök akik alapjában véve bunkók, de nagyon sok dolgokról az utasok és az autósok tehetnek akik a megállóba parkolnak stb. Gondolj bele abba, hogy egy főleg Pesti sofőr mennyi barommal találkozik az utakon és mennyi hülye ember van és, hogy ő mennyivel találkozik! Egy idő után nagyon megterhelő és persze nekik is lehet rossz napjuk... ez csak rosszabb lesz!

A pályaalkalmassági meg csak azt deríti ki, hogy testileg és szellemileg alkalmas-e, nem, hogy emberileg... Néha éljétek bele magatokat az ilyenekbe és ezek a dolgok elmondható pl. az eladókra! Az emberek teszik ezt...

Még egyszer... vannak alapból bunkók, de nagyon megterhelő munka szellemileg és idegileg, főleg nagyvárosban!

2011. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pingi88 válasza:

Van más munka? Mostanában nehéz melót találni! És, ha ez a szakmája?

Nehéz dolog! És nem csak a sofőr meló! De sajnos ez tényleg nagyon megterhelő...

2011. okt. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
91%
6-os te sem voltál még sofőr, csak majmolod a többi véleményt. Szép ez az össznépi egymás vállára borulás, meg védése az idegbetegségnek, meg megmagyarázása a mindennek. Szerintem erre nincs mentség. Számos más munkakörben is lehet valaki idegbeteg, nem csak ebben. Ráadásul mi van, ha épp idegességében követ el valami végzetes hibát? Azt is ezekkel fogja magyarázni, hogy az élet, meg a többi ember? Erről az emberek tehetnek?! De jó. Ő meg semmiről? Ő nem ember? Nem tán már magának csinálja a problémái nagyobb részét mert ideges és eleve úgy szól, úgy viselkedik embertársaival? Amire persze megintcsak lehet mondani, hogy hát igen, a rajtam kívülálló emberek tehetnek mindenről, pl. ez az idegbeteg buszsofőr. Ő is ugyanezt mondja, csak éppen a forgalomra, meg az utasokra. Ugye milyen szép sport is ez a kifele mutogatás? Gondolkodjatok már...:/
2012. júl. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!