Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszsofőrnek elég egy iskolalá...

Buszsofőrnek elég egy iskolalátogatási igazolás hogy diákjegyet adjon?

Figyelt kérdés

Sulit váltottam, és a régi diákom le kellett adnom. Az új diákom viszont még nem jött meg....

Iskolalátogatásit ha kérek, az elég a buszsofőrnek hogy adjon diákjegyet?

És az ellenőr? az is beéri egy iskolalátogatásival?

Vagy ha ezek nem jók, akkor hogyan tudnék diákjegyet venni, ha nincs diákigazolványom...?


2010. febr. 22. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Elégnek kellene lennie.
2010. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem lesz elég. ideiglenes diákot kellett volna kérned.

a buszvezető és az ellenőr emberségén múlik, hogy elfogadja e szerintem.

2010. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

.



Nem köteles elfogadni, így jogszerűen jár el ha nem ad kedvezményes jegyet. Az ellenőr is csak a kedvezmény igénybevételére jogosító igazolványt fogadja el. Az iskolalátogatási pedig nem az. Az iskolalátogatási csak azt igazolja, hogy az adott intészmény tanulója vagy, azt nem hogy jogosult lennél a kedvezményes utazási díjakra. Az iskoládat kell megkérni, hogy a közlekedési vállalatok részére jelezze az igazolványkészítés miatt kialakult helyzetet, és büntetés esetén mérlegelje azt. Így sok esetben érvényteleníthetik a kiszabott bírságot, de magát a büntetést nem kerülheted el, mivel az utazási feltételeknek csak érvényes okmányokkal felelsz meg.

Ha az iskola értesítése alapján sem mentesülsz a bírság alól, az teljesen jogszerű. Azt javaslom, az iskolában érdeklődj, vegyék fel a kapcsolatot ők, és ha nincs számodra kedvező megoldás, akkor meg kell fizetned a teljes árú utazási díjat, bérletet stb.. . Így még mindig olcsóbban jössz ki, mint a többbszöri bírságolással.



.

2010. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ideiglenes diákot kell kérni a suliban, egy db igazolványkép kell hozzá. Itt nálunk 1500 Ft az ára (ezt visszaadják, ha a végleges diákod elkészül) és 60 napig érvényes. Bármeddig lehet hosszabbítani, de ennyi idő alatt általában elkészül a végleges igazolvány.
2010. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szinte biztos vagyok benne, hogy nem elég az iskolalátogatási. Az ellenőr emberségén múlik, hogy megbüntet vagy nem, de nem köteles beérnie az iskolalátogatásival. Az is lehet, hogy már a buszsofőr is elkéri a diákodat(van, amelyik nem ad csak úgy diákjegyet, hanem meg kell mutatnod a diákig-t) és ha mondod, hogy nincs csak iskolalátogatásid, akkor nem ad diákjegyet.

Érdeklődj a sulidnál és a buszmegállóban az információnál, hogy ha nincs diákod, de iskolába jársz, mi a teendő.

(nem akarlak elkeseríteni, de hallottam már olyanról, hogy vki elkezdett egy új iskolát, még nem kaptam meg az új diákot, a régi meg lassan lejárt. Amikor már lejárt a régi és még nem volt a kezében az új diák, addig egész jegyet kellett vennie.)

2010. febr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahham, értem.

Egyszeri alkalom lesz ez a buszozás, ezért nemhiszem hogy belemegyek a huzavonákba, kifizetem a teljes árat (holnap megyek ,tehát már időm sem lenne nagyon :S)

2010. febr. 22. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!