Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet a vonaton jegyet venni?

Lehet a vonaton jegyet venni?

Figyelt kérdés
Ha nincs időm megvenni a vonatjegyet, megtehetem ezt a vonaton is? Kecskemét-Budapest
2011. nov. 1. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de 2000 ft pótdíj, azt hiszem.
2011. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet, de számíts rá, hogy a kalauz felszámolja a kezelési költséget, mivel olyan állomáson szállsz fel, ahol van jegypénztár (Kecskemét).


Néha meg szokták játszani a kalauzok azt, hogy olyan közeli településtől adják csak a jegyet, ahol nincs jegypénztár, mert akkor nem kell a kezelési költséget felszámolnia. De ha például IC-vel vagy gyorsvonattal utazol, akkor erre ne is számíts, mert ezek általában csak olyan állomásokon állnak meg, ahol van pénztár?


De miért nincs rá időd? Már most megveheted akár hetekkel előre, csak tudd az utazás pontos dátumát.

2011. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én most valamleiyk nap Kelenföldön szálltam fel a vonatra és utaztam vagy 20km-ert.. nem számoltak fel semmit ugyanúgy 185ft volt a jegy.. Csak leszúrtak,hogy ejnye-bejnye..
2011. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan állomáson szállsz fel, ahol van (nyitva) jegypénztár, akkor hivatalosan megbüntethetnek.

Az, h valóban megbüntetnek -e, csak a kalauz jóindulatán múlik.

2011. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja minket is megsarcoltak egyszer ezért, pedig mi nem tudtuk, hogy csak büntetés fejében lehet jegyet venni, ha ott szállsz fel, ahol nyitva a pénztár. Tanulópénz. Ennyi.
2011. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!