Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit szólnátok egy ekkora...

Mit szólnátok egy ekkora budapesti metróhálózathoz? Lenne rá igény, ki lenne használva?

Figyelt kérdés

[link]


Mert a bécsi metróhálózat is kb ilyen hosszú


2011. nov. 5. 10:06
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Szerintem tök jó lenne, DE csak akkor lenne kihasználva, ha az autósokat ösztönöznék hogy lerakják az autóikat.


Például hatalmas, ingyes vagy min. olcsó P+R parkolók kellenének, ezek finanszírozhatók lennének a dugódíj bevezetésével, amit szerintem csak akkor szabad bevezetni ha van alternatíva. Jelenleg az agglomerációból érkezőnek nehézkes és drága átszállni a metróra, tehát ezen kell változtatni.

Épp ezért a négyes metrót kivinném Budaörsig, a Bocskai útnál pedig elágazna dél felé Budafok irányába a Camponáig, Pesten pedig a Pólus centerig menne.

Így az M1-M7, M6 és M3 autópályák jelentős gk.forgalmát rá lehetne "hordani" a négyes metróra, így nőne a metró kihasználtsága és csökkenne a dugó és a környezetszennyezés.


Az ötös metrót csak az Astoriáig vinném a Csepeli és a Ráckevei-hév összekötésével és meghosszabbításával, a Kálvin tér érintésével, így minimális költséggel (kb. 2km alagútfúrással) biztosítva lenne 4 metróvonal: az M2, M3, M4 és M5 összeköttetése.

2011. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
4-es kimehetne az ázsia centerig mert ott lenne hely a végállomásnak is XD
2011. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az 5 ösnek nem látom jelenleg tul sok értelmét de a 6 os az nem lenne rossz.

Amúgy volna igény rá csak della nem. A 4 est 30 éve építik lehet keveset mondtam!

2012. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A 4 est 30 éve építik lehet keveset mondtam!"


Sokat mondtál.

2006-ban volt az első kapavágás.

Ha a tervezőasztalt vagy a gondolatot nézzük, akkor sokminden épül már 50-60 éve csak nem korrekt ezt nézni.

2012. febr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Álom, álom, édes álom... A jelenlegi metró-helyzetben ezen még gondolkodni is felesleges.
2012. febr. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!