Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most ha a szmogriadó alatt...

Most ha a szmogriadó alatt valaki bkv-n utazik és felmutatja a jogsit/személyit/valami iratot ami bizonyitja hogy autó helyett bkvn utazik akkor lehet belőle baja? (Megbüntetés vagy hasonló miatt kérdem)

Figyelt kérdés

Anyum kocsija piros matricás,s kellett mennie valahova.Villamossal kellett mennie.Erre a 37es villamosról leszállitották hogy ez nem megy el addig amig ő szeretne menni.Igy átszállt a másik villamosra.(28asra)S utána még be ment a munkahelyére.Igy 3jegyet kellett(nem tudom hogy valójában elhasznált-e,ahogy őt ismerem elhasznált) elhasználnia. Szerintetek van ilyen kedvezmény vagy lehetőség hogy ha szmogriadó van akkor az autósoknak ne kelljen vennie jegyet?

Még régebben volt erről szó,de akkor nem érintett minket mert még kék matricás volt a kocsi,most piros...

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. nov. 17. 14:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"(1 jegy 320FT) nekem munkába kell csak oda 3 db az 960ft vissza megint 3 db 960FT = 1920ft nézzük 2 napig BKVzok csak a munkába nem mentem sehova!!!! 3840ft "


Nem. Akkor veszel szépen napijegyet 1500 forintért. Ezen kívül van 72 órás és heti jegy is...

De ha netán egyszer egy hétig járnál be akkor veszel egy havibérletet ami egy hónapig érvényes.

22 liter üa. árából egy hónapig keresztbe-kaasul BKV-zhatsz a városon.

2011. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

"Munkahelyem kb 15 km és kocsival 15 perc"


Megnézném Budapesten belül hol produkálsz reggeli csúcsban délutáni csúcsban 60km/ó-s átlagsebességet. (Ehhez minimum 80-90-nel kellene menned a lámpák miatt. )

Nade mindegy, elvakult autótulajdonos :)

2011. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%

"Lehet venni az előírásoknak megfelelő autót."

miből ? elmondod akkor megyek oda !!

"Akkor az összes autósnak járna ingyen BKV?"

igen

"egy hónapig keresztbe-kaasul BKV-zhatsz a városon."

kösz,nem azokkal a roncs buszokkal ami szétesik útközben

"Megnézném Budapesten belül hol produkálsz reggeli csúcsban délutáni csúcsban"

Róbert Károly körút-Hungária körút reggel 5 kor megyek senki ,délután 4 kor megyek haza és 70 es tábla van

2011. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
44%

"kösz,nem azokkal a roncs buszokkal ami szétesik útközben "


Mész helyette a roncs autóddal ami piros vagy fekete plakettet érdemelt ki a környezetvédelmi "versenyben", és kb ugyanannyira esik szét mint a bkv busz...

Értem. Logikus.

2011. nov. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jól egymásnak estetek itt a hátam mögött!Akkor szépen,nyugodtan irok mindenkinek!

Szóval:

Anyumról van szó.Neki egy 16-17éves suzukija van.1millióért vette,ő a második tulajdonosa. Ez a kocsi át lett alakitva számára(Kézifékes és nem tudom hogy.) Szóval ő nem a saját jókedvéből megy kocsival... 1-2 nap ha bkv-val menne dolgozni: az legalább 4jegy. Mint irtam,nem saját jókedvéből utazik ezzel a vén "csotrogánnyal":D Amit egyébként nagyon szeret,s vigyáz rá. Ha lenne annyi pénze ne aggódj venne új kocsit.De a mai világban amikor a hitel 40ezer egy hónapban nem fog mégegyet bevállalni!VAlamiből élni is kell.

JÓ oké vegyen heti jegyet.. Egy olyan helyen ahol csak időszakos pénztár van? Ha az ember megveszi a benzinét nem hiszem hogy még mellé bérletet is szándékozna venni. Hisz azért veszi szerintem a benzint hogy kényelmesen,melegben és KULTURÁLT körülmények közt utazhasson.. Ne a csövingerek,brazilok és társaik között..

Párom munkahelye (tölünk is,szüleitől is) negyed óra kcosival! Szóval igen megcsinálható hogy negyed ótra alatt ott van..

Egyébként nagyon jó állapotú a kocsi.S igen szerintem ha már szmogriadót rendelnek el,valamivel öszönözzék az autósokat hogy ne autóval járjanak...

Multkor vettem a lányunknak egy sajtos kiflit(meg magamnak).Erre kinézik a szánkból a falatot...

2011. nov. 18. 10:49
 16/35 anonim ***** válasza:

"S igen szerintem ha már szmogriadót rendelnek el,valamivel öszönözzék az autósokat hogy ne autóval járjanak... "


Ösztönzik. Rendőrségi bűntetéssel.


Értsd meg. Ez most nem egy akció, hogy próbáld ki a tömegközlekedést, amikor valóban ösztönözni kellene az autósokat a BKV használatára. Ez egy kényszer helyzet, amikor nem használhatod az autódat és kész... Nem ösztönzés kérdése hogy megteszed-e vagy sem, ma nem közlekedhetsz autóval...

Más ember is megveszi a jegyet bérletet, velük szemben sem lenne fair, hogy igyen utazgasson az akinek amúgy is öreg autója van...

2011. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Én az ösztönzés alatt a kulturált utazási körülményeket gondoltam. Egyébként most találtam indexen: [link] Szóval lehet ingyen utazni:

1 ha jön az a busz :D De ebből gondolomcsak 1 van:D

2011. nov. 18. 11:35
 18/35 anonim ***** válasza:

"Mész helyette a roncs autóddal "

"és kb ugyanannyira esik szét mint a bkv busz..."

1. szét van rohadva a busz ki lehet látnia padlón !! megoldás : bevágsz egy fadarabot egy kis szilikon lefest mehet is a forgalomba .Még fizessek is !! értem én OKÉ

2 . Ennyire tudod ,hogy az én kocsim milyen állapotban van ? megsúgom neked, hogy mikor megvettem akkor körbe lett lakatolva az egész karosszéria úgyhogy ennyi meg egy bambi

2011. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"1. szét van rohadva a busz ki lehet látnia padlón !! "


Érdekes módon én napi szinten utazok bkv-val de egyszer sem láttam hogy a padlóján át a földet látnám.

Nem mondom rossz állapotban vannak a járművek, de azért itt még ne tartunk.

Amúgy nem gondolod, hogy kicsit sem hiteles a szitkozódásod amikor soha nem hazsnálod a BKV-t? :D


Ezt megfigyeltem, mindig azok kárognak a tömegközlekedésről legjobban, akik soha nem használják. Valószínűleg azért mert ezek az emberek azok akik szükségét érzik hogy ideológiát gyártsanak arra, miért mennek még szarni is a roncshalom autójukkal...

2011. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

"Érdekes módon én napi szinten utazok bkv-val "

na és itt a lényeg, hogy csak !!!!!!!!!!!UTAZOL !!!!!!!!!!!!

Akkor honnan tudod mit csinálnak 1 BKV műhelyben ?pl ?

2011. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!