Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor életveszélyes a...

Most akkor életveszélyes a metró? Ti még fel mertek ülni rá?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy már áprilisban egyszer kigyulladt egy metrókocsi valahol a 3-as metró alagútjában az Árpád-híd fele, most meg megint történt pár ilyen eset, meg elindult egy metró KÖKI-ről, de szerencsére a sofőr észrevette, hogy rossz a fék és megállt, különben tömegbaleset lehetett volna. Láttam a felvételket 1 kiégett metrókocsiról, meg azt mondták a tűzoltók, hogy hogyha nem egy állomáson gyullad ki a metró, hanem két állomás között akkor semmit se tudnak tenni...


Ezek után ti még fel mertek ülni a pesti metróra? Alapból félek a metrón, liften és repülőgépen való utazástól, de ezek után, hogy ezt kijelentették nemtudom fel merjek-e ülni a metróra...


2011. nov. 29. 15:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%

"Most akkor életveszélyes a metró?"


nem


"Ti még fel mertek ülni rá?"


te még ki mersz menni az utcára? lehet, hogy a fejedre esik egy tégla

2011. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én láttam rengeteg összetört autót.Nekem is van és beleülök,megyek vele!Pedig halt meg rokonom is balesetben.
2011. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Így van, minden veszélyes ha azt nézzük.

Én jobban félek végigsétálni az utcán mint felülni a metróra vagy repülőre, bármi másra.

Kigyulladhat a metró, oké, de nagyobb az esélye szerintem hogy a busz vagy kocsi amivel helyette mennék karambolozni fog.

2011. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Százezrek, milliók használják a metrót naponta, ne aggódj. A forgalomhoz képest elenyésző a "balesetek" aránya, szerintem autóbalesetből is több van.
2011. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Olyan mint a repülés, mindig csak az van a hírekben ha lezuhan egy repülő. De hogy hány száz vagy ezer ér földet normálisan naponta az nincs sehol. Biztonságosabb a repülés is mint az autópályán végigutazni ugyanazt a távot. Mégsem attól félnek az emberek. Nekem ez a fura.
2011. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Én állni is mernék rajta.
2011. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam is néha :)
2011. nov. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén mi mást tudsz tenni?


Egyébként ez a "tömegbaleset lehetett volna" már megint ilyen média kamu.


A metró alapvetően 2-3 perces követési közzel jár, azaz egyik szerelvény előtt a másik 1-2-3 megállónyi távolságra van. A legnagyobb seb amivel megy, az úgy 70km/h körül van. Ha észreveszi hogy nem jó a fék, egyrészt kiveszi menetből, akkor a lendületet előbb utóbb elveszti, másrészt a vészfék még mindig ott van. 2-3 megállónyi táv azért elég ahhoz hogy megálljon egy metró...


A tűz az valóban sokkal parásabb. De gondolj bele, hogy ez a helyzet nem újkelető, évek óta ez van (sőt, lényegében lassan már egy évtizedről is beszélhetünk...) és ahhoz képest ténleg kevés baleset volt/van.

2011. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezért vannak baleset elhárító gyakorlatok,hogy felkészüljenek az ilyen balesetekre is.És azok vannak más területeken is.
2011. nov. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 2éve kigyulladt a metró, amin ültem (álltam :) ) 3as metró volt. Azóta is minden nap metrózom a melóba. Ez van.
2011. nov. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!