Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV büntetés kifizetve, de...

MÁV büntetés kifizetve, de mégis kapom a felszólításokat. Kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Még 2009ben megbüntettek a vonaton kb 7700 forintra, amit be is fizettem 30napon belül. Pár hónapig meg is tartottam a bizonylatot, de utána kidobtam. 2010ben küldtek egy felszólítást, hogy fizessek be 17000 ft, amit nem állt szándékomba,mivel becsületesen kifizettem, felhívtam a számlán lévő telefonszámot, amin csak jegyet lehetett venni, ezért írtam egy mailt,amire nem válaszoltak. De mivel a levélben is az állt, hogy ha már rendeztem akkor vegyem a levelet semmisnek, ezért nem is foglalkoztam a továbbiakban vele. Idén megint kaptam egy csekket 17000ről, de már bírósággal fenyegetőznek. Kihez fordulhatnék, és hogy tudnám bizonyítani, hogy kifizettem a büntetést?
2012. jan. 3. 17:40
 1/4 bp1985 ***** válasza:
Az ilyen papírokat 5!!!! évig kell megőrizni, nem pár hónapig. Marad a pereskedés, és ha igazad van, akkor kártérítést is követelhetsz.
2012. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dizus ***** válasza:
Kártérítésre nem sok esély van,mivel nem okoztak neki kárt!A dolog egyszerű be kell mutatni a befizetés igazolását!Ha ez nem megy az nem a MÁV hibája!
2012. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de azért az a máv hibája, hogy nem tudnak normálisan adminisztrálni...meg akkor ne egy évre rá küldjék a felszólítást, hanem mondjuk pár hónapra rá
2012. jan. 3. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy pontosan mikor keltezték ezeket a leveleket, és hogy aláírtál-e bármit is, amivel bizonyítani tudják, hogy meg is kaptad őket. Mert ha a 2 értesítés között eltelt 1 év (vagy azért, mert tényleg eltelt, vagy azért, mert utólag úgysem tudják bizonyítani, hogy megkaptad), akkor teljesen mindegy, mit akarnak, ugyanis a büntetés elévült - ha befizetted, ha nem.

Egyébként tényleg érdemes lenne megőrizni ezeket a bizonylatokat, ha nem is 5, hanem csak 1 évig, mert annyi az elévülés. Így akár elég nagy gondba is kerülhetsz...

Amúgy a MÁV-nál szerintem ebbe a munkakörbe mostanában már szellemi fogyatékosokat alkalmaznak, nekem is már a második fizetési felszólítások jött egy eleve jogtalan büntetésről. Ráadásul a 2. azután, hogy már megírták, hogy szerintük is jogtalan.

2012. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!