Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jegy nélkül utazni BKV-n?

Jegy nélkül utazni BKV-n?

Figyelt kérdés

Szabálysértésnek minősül e, ha jegy nélkül utazok BKV-n?

Nem elhamarkodott válaszokat várok, hanem tényleg jogi hátérrel rendelkezőket. Nem tartom biztosnak, hogy szabálysértés lenne, ugyanis egyik törvényben sem találtam meg leírva, de még utalva sem. Lopásnak és csalásnak pedig nem állja meg a helyét. Beleillik vajon a szabálysértésbe?


2012. jan. 13. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabálysértés, (legalábbis nem BTK-ba ütköző) megnyugodhatsz! A BKV ellenőr pedig nem büntet, nem bírságol, hanem pótdíjat szab ki a jegy nélkül utazókra. Ennek be nem fizetése se szabálysértés, de magával hozza a behajtó cégek megjelenését!
2012. jan. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Maga a jegy nélkül utazás nem "általános" szabálysértés, ezzel a közlekedési cég utazási szabályzatát sérted meg, így ők saját hatáskörben szabnak ki ezért pótdíjat (nem, nem bírságot). Ha nem fizeted be, akkor kiadják behajtóirodának, amitől még szintén nem lesz sem szabálysértés, sem bűncselekmény - a behajtók magánköveteléseket is teljesítenek.
2012. jan. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabálysértés, priuszod nem lesz tőle. Konkrétan az adott cég utazási feltételeit sérted meg, mivel annak hogy utazhass az a feltétele hogy veszel jegyet (vagy bérletet). Egyébként nem kell jegyet venni, csak ha jön a kalauz akkor kényszerleszállást kell csinálod. :D
2012. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
A kenyérért sem fizetsz?
2012. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tetro ***** válasza:
18%
a kenyérért fizetek. ellenben a pék nem mondja azt nekem, annak ellenére hogy a lisztet a te adódból vettem, annak ellenére egyféle kenyér van csak, az meg konkrétan ehetetlen, de ha nem tetszik akkor ne egyél semmit. ja és az ára mától legyen mondjuk kilójának 600 Ft, és csak öt kilót vehetsz egyszerre, akkor is ha csak egy adag kellene.
2012. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat, egy dolog miatt kérdeztem:


HA TÉNYLEG nem szabálysértés akkor csodálatos, mégpedig azért, mert igaz, hogy a közterületes agyba főbe verhet, előállíthat (bocsánat, elvihet a kapitányságra és átadhat) de ez mind ott kezdődik, hogy igazoltat, és HA nem tudod magad igazolni akkor hív rendőrt (kiküszöbölendő, hogy nincs nálad személyi, és eddig a BKV ellenőr nem tudott veled mit kezdeni)


Viszont, a közterületfelügyelő CSAK ÉS KIZÁRÓLAG akkor igazoltathat, ha szabálysértés elkövetésért felelős vagy. HA nem követtél el szabálysértést, egy büdös peták joga nincs téged igazoltatni. Ennyit akartam tudni. Köszönöm szépen!


A kenyeres kolegának: rohadt, összegrefitizett, bűzölgő, és penészes kenyérért nem fizetek, de viszont elveszem ha az éhendögléstől ment meg!

2012. jan. 13. 21:17
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Azért mondjuk ha mindenki rendesen jegyet venne, TALÁN nem lennének ilyen állapotok. Ebbe is érdemes lenne belegondolni...
2012. jan. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetro ***** válasza:
48%
pontosan ugyanilyen állapotok lennének. a BKV saját becslése szerint a bliccelők körülbelül 8-10%-t tesznek ki. az összes jegy és bérlet eladás a BKV éves költségvetésének az egyharmadát fedezi. ha ez nőne 10%-kal, akkor is pontosan ilyenek lennének az állapotok. köszönjük, leülhetsz, egyes.
2012. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Nemrégiben 2 napig szervizben volt az autóm és kénytelen voltam a tömegközlekedést használni.Nem tudom minden járat ilyen-e vagy csak rosszat fogtam ki de ezen olyan förtelmes emberi ürülék szag volt hogy az valami hihetetlen.Emellett hajléktalan emberek is cirkáltak bent.És ilyenért fizessen az ember?Akkor sem fizettem a jegyért és ezután sem fogok.Ezért biztos nem.Majd ha normális színvonalú lesz és emberi szállításra alkalmas akkor fizetek érte de így nem.
2012. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az jogos, ha jegyellenőrrel találkozol, akkor fittyet is hányhatsz neki, de mivel már, közterület felügyelővel járkálnak, így ő, már intézkedhet is.

Amúgy meg, az elmélet és a gyakorlat, sajnos, mást mutat. Ilyen a pl. az első ajtó felszállás a buszokon, illetve a metróbejáratokon levő ellenőrök.

2012. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!