Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszon diákjeggyel utazni...

Buszon diákjeggyel utazni diák igazolvány nélkül nem lehet?

Figyelt kérdés
tegnap úgy jártam h mivel nem volt nálam a diákigazolványom dupla árat kért a busz sofőr...........egyszer azonban azt mondta egy sofőr nekem,hogy automatikusan jár a diákjegy.16 éves vagyok. most akkor kifizettetheti felem a felnőtt jegyet vagy nem?
2009. júl. 3. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

nem mindig kérik el.de joga van hozzá a vezetőnek.esetleg más okirattal is igazolhatod a korodat,bár azt nem h.diák vagy...azt csak a diákigazolvánnyal...

hiába a tankötelesség 18 éves korig,az nem jelenti h.ténylegesen diák vagy.

de lehet h.elfogadják a másféle okmányt is..

2009. júl. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%

ez egy jó kérdés

én is diák vagyok, 17 éves

a sulimban akartam érvényesíteni a diákomat, ugyanis csak 2004ig van rajta matrica

erre azt mondták, hogy nem kell rá

erre mondtam, hogy mi van akkor, ha buszon elkérik tőlem igazolás céljából?

erre azt mondták, hogy ugye van vmi rendelet, és emiatt elég a személyigazolványomat megmutatni

persze, ez csak akkor érvényes, ha 18 alatt vagy

2009. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
kell a diák igazolvány. azzal igazolod hogy iskolába járc és azért kéred az 50%os kedvezményt.
2009. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, törvényileg 18 éves korig tanköteles vagy, ennek következményeképen el is fogadhatnák. De sokszor a diákjegy használatának feltétele nem a diáklét, hanem az, hogy érvényed diákigazolvánnyal rendelkezel. Így igen, kifizetetheti veled a jegyet.
2009. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

a 2. lennék:

de ha nem érvényes a diákom? és a suliban azt mondják, hogy ezt nem kell pecsételni? akkor egy 2004-ig érvényes diákot kellene mutatnom az ellenőrnek?

2009. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérhetsz diákjegyet, és kapsz is ha a sofőr nem kéri el a diákod vagy nem vallod be, hogy nincs nálad. De ha jön az ellenőr, akkor jó kis büntetésre számíthatsz. Tehát ha nincs nálad, akkor inkább teljes jegyet kérj. Olyan pedig nincs, hogy nem érvényesítik a suliba a diákot, mert mindig beszedik őket minden évben érvényesítésre. Ha nem így lenne, akkor reklamálni kell az igazgatónál, mert az alanyi jogon jár a diáknak.
2009. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fecc ***** válasza:
Már nem mindenhol érvényesítik,és ugyanúgy elfogadják az ellenőrök,mint amin van matrica.
2009. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen,ez elég érdekes ,hogy nekem sem és osztálytáraimnak már több éve nincs matrica "így is érvényes jelszóval" nekem utolsó matrica rajta 2004/5 .akkor viszont az is használhatja aki 4-5 évvel ezelőtt volt diák.de één aki tényleg az vagyok nem szállhatok fel diákjegyért,ha nincs nálam.néha nem tudom mondjuk suliidőben fél8as busszal hova mennék hátizsákkal elkéri az egész jegy árát, néha felháborító.de az is igaz h jobb mintha találkoznák egy ellenőrrel és a diákjegynek nem csak dupláját kell kifizetnem:s köszönöm h irtatok
2009. júl. 4. 15:54
 9/9 anonim válasza:

én is diák vagyok, viszont eléggé be vagyok avatva a Volán dolgaiba

ha nincs nálad a diákod, de tudod igazolni, hogy diák vagy (pl személyi, mert 18 éves korodig iskolaköteles vagy), akkor vehetsz diákot. De vannak olyan sofőrök, akiket ez nem érdekel, és diák nélkül csak egészet vehetsz. És ha ellenőr van, akkor is tőle függ, hogy milyen komolyan végzi a munkáját. Elég érdekes ez az ügy. De ez az Agria Volán, a többinél nem tudom, mi a helyzet

2009. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!