Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elvesztettem az irataimat....

Elvesztettem az irataimat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elhagytam a bérletemet, a diákomat, a személyimet és a lakcímkártyámat. Távolsági busszal járok suliba, amin fél év alatt kétszer is találkoztam ellenőrrel. Félek, hogyha várok 1-2 napot, hogy valaki megtalálja azalatt megbüntet az ellenőr, ha addig diákjeggyel utazom. Viszont az néztem, hogy egy diákigazolvány nem nagy összeg, csak 550 ft. Jobban tenném, ha már holnap megigényelném? Mit tegyek? Anyukáméknak nem szeretném elmondani, inkább kifizetem saját pénzből a diákot. Személyit viszont majd egyszer elárulom, hogy elhagytam.

15/l


2012. jan. 16. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy a bankkártyám nem volt benne...
2012. jan. 16. 19:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is szülőknek sürgősen mondd el. Utána irány a rendőrség bejelentést tenni hogy elhagytad, ugyanis ha valaki megtalálja visszaélhet vele. És utána később az istenbe be nem bizonyítod, hogy nem te vettél mondjuk mobilt, vagy mondjuk nem téged bűntettek meg... Érted?

Valamint a személyi igazolványt is mihamarabb újat kell igényelned.

2012. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Sajnos tényleg el kell mondanod! Először is, ok, hogy a diákot látod most a legfontosabbnak, de személyi és lakcím nélkül "elvileg" nem is mászkálhatnál.

Másodszor ezt nem olcsó megcsináltatni, lehet hogy szülőknek is kell idő, hogy összespórolják.

Végük, én már négyszer elhagytam a pénztárcám, a pénzt és a tárcát soha nem kaptam meg, de az irataim mindig visszakaptam. Vagy feladták postán, vagy a rendőrség hozta, mert bevitték hozzájuk.

Jobban meglepődnek majd a szüleid, ha jönnek a rendőrök, téged keresve, miközben te suliban vagy...

2012. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy el kell mondanod a szüleidnek, ilyesmi egy felnőtt emberrel is előfordulhat, nem hiszem, hogy leszednék a fejed, még ha kissé mérgesek is lesznek eleinte.

De kiskorúként el sem intézheted a dolgot a rendőrségen. Ott jegyzőkönyvet vesznek fel stb.

Ezt minél hamarabb el kell intézni nem szabad halogatni. Egyébként általában az igazolványt eldobják és valaki megtalálhatja és leadhatja a rendőrségen. Én is így kaptam vissza.

Tényleg a távolsági busz ügyfélszolgálatán érdeklődtél már? Hátha leadta valaki.

2012. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát jó, akkor elmondom nekik...

Amúgy meg egy kisebb útszakaszon hagytam el, de mire észrevettem, addigra hiába mentem vissza érte, már nem volt ott. Vagy elfújta a szél vagy valaki megtalálta. Azért mondjuk szerdáig várok, hátha leadják a suliban a portán.

2012. jan. 16. 19:50
 6/8 _Jessy_ ***** válasza:
Azért annyira nem spórolós dolog szerencsére. Lakcímkártya ez esetben 1000 személyi 1500, meg gondolom fizetni kellesz valamennyit a rendőrségen, bár ez nem biztos.
2012. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _Jessy_ ***** válasza:
Ja igen, és legelőször rendőrség, mert azt hiszem csak a jegyzőkönyv bemutatásával lehet ilyenkor lakcímkártyát, és személyit kérni. Diákhoz pedig biztos hogy kell a jegyzőkönyv.
2012. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Meglett szerencsére. Vki leadta a portán.

Köszi a válaszokat.

2012. jan. 17. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!