Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a teendő abban az esetben,...

Mi a teendő abban az esetben, ha elüt egy embert a metró?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy olyankor gondolom vészfék, és kikapcsolják az áramot, de ebben az esetben a metró utolsó szerelvényei az alagútban maradnának. Szóval ha valaki volt már ilyen helyzetbe, elmesélné? Csak mert nap mint nap metróval járok és mostanában annyian lesznek öngyilkosok, vagy annyi ilyet hallani...
2012. jan. 21. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Paranoiás vagy!
2012. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az vagyok, de szeretném tudni.
2012. jan. 21. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kinyitják a metrókocsik közötti ajtókat és átvezetik az utasokat az előrébb lévő kocsikban ahonnan már ki lehet szállni a peronra.
2012. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden metróállomáson van két poszt, amiről kevesen tudnak:

- lent a peron mellett, legelől a peronfelügyelő

- fent, a mozgólépcsők tetejénél az állomás ügyelet


A peron be van kamerázva, mindkét poszton monitorokon lehet látni a peronokat, a mozgókat, stb...


Elvileg a két poszton 1-1 ügyeletes lenne, gyakorlatban ketten szoktak fent lenni, és elvileg valakinek mindig néznie kéne a monitorokat. Így ha bárki beesne, elvileg az állomáson észrevennék. Gyakorlatilag nincs épeszű ember aki 10-12 órán keresztül bámulná azokat a monitorokat, néha ránéznek aztán annyi...


De mondjuk hogy észrevették, hogy valaki beesett: van néhány gombjuk, az egyik az ún. "peronvész". Ez azonnal lekapja a peronnál az áramot a 3. sínről (de csak a peronnál, az alagútra van egy másik gomb :)

Elvileg ilyenkor azonnal megy ki egy vészriasztás is a központba (ha jól tudom) hogy megnyomták a peronvészt. Szóval áram ilyenkor lemegy, azt nem tudom hogy a metró maga ilyenkor automatikusan vészfékezik-e, vagy a vezetőnek kell külön vészfékeznie...


Ha a metróvezető venné észre, akkor azonnal vészfék. Elvileg (ez is elvi dolog) az összes vasúti járgányt úgy kell vezetni, hogy egyik kezével vezet (vagy ügye 3-ason alapból csak nyomja az indító gombot, aztán mindent elenged automata vezetéskor) a másik pedig folyamatosan a féken van, hogy bármikor meg tudjon állni. Hát azért azt érdemes nézni (most ez nem mérvadó a félig kézi vezetés miatt) hogy a metróvezetők miket szoktak művelni vezetés közben: a grillcsirke két kézzel evésétől elkezdve a rejtvényfejtésig sok dolgot láttam már :)


Ha a metró félig beért, akkor lsd. első válasz. Ha teljesen az alagútban áll meg, akkor ügye leveszik a fesz.-t a 3. sínről, kinyitják az ajtókat, és elől mindenki leszáll, majd az alagútban elbaktatnak az emberek a legközelebbi állomásig.


Minden állomáson a peronnál a falon vannak ilyen "peronvész" piros izék, amiket ha megrántasz, mert mondjuk észreveszed hogy beesett valaki, akkor szintén azonnal lekapja a fesz-t, ugyanaz mintha fent az állomásfelügyelők nyomták volna a peronvészt.

2012. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki beugrik akkor azok is meghalnak akik az utolsó ké...nem, utolsó három kocsiban ülnek.
2012. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért halnának meg? Ez hülyeség...
2012. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!