Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem tudom mire vélni amit ma...

Nem tudom mire vélni amit ma láttam a buszon. Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Minden nap busszal járok be az iskolámba, és ma szerencsém volt az első ülésen utazni. Felszállt egy nő és egy 500-ast odaadott a buszvezetőnek, majd tovább ment. ( Kb. 250 forint lehetett volna onnan a jegy, így nem értem.. Ráadásul se jegyet nem adott a nőnek, se visszajárót.) Nem hagy nyugodni ez, sehogy se találom ki mi történhetett.
2012. febr. 13. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Inkább az lehetett, hogy onnan azért több lett volna a jegy, de 500-ért elvitte a nőt jegy nélkül is...
2012. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
29%

Szerintem is.

Mi a vonaton csináljuk mindig ezt. Pl 370 lenne a jegy, a kalauz meg kér 200 Ft-ot. Azt ő zsebre teszi, ő is jól járt én is.

2012. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Aztán meg csodálkozunk, hogy veszteséges a MÁV.
2012. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem attól a pár száz forinttól veszteséges, vesznek el ott nagyobb pénzek is, elhiheted.
2012. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mindenki csak azt a pár száz forintot nem sajnálja a cégtől és már máris ottvagyunk...


De az emögött rejlő mentalitás a borzasztó: a boltban is svarzban adsz a pénztárosnak egy százast a kiló kenyérért? Vagy ott természetes, hogy kifizeted?


Mindenki fikkantja a MÁV-ot de ilyenkor a sok birka még bőszen bólogat az ilyen tolvajoknak!


Ausztriában vonatoztam, leesett az állam, se kalauz semmi, az emberek felszállnak a vonatra, és mennek előre a jegyautomatához! Ha a vonat végén szállt fel, akkor is előregyalogol kifizeti a jegyet és leül.

Mikor lesz ilyen Magyarországon?! Soha kérem, soha. Ilyen mentalitással...

2012. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, igazad van. Mindenki csak a maga érdekét nézi, ez egy ilyen nép. Én 50% szlovák vagyok és meglepődök sokszor.
2012. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ez mentalitás és ráhatás kérdése.

Magyarországon az ellenör nem tud megbüntetni, ha nem akarod, Ausztriában, Németországban pedig nem érdemes kekeckedni velük, mert ilyen esetben automatikusan rendörségi ügy lesz belöle. Minden közlekedési eszköz és megálló be van kamerázva...


Amúgy a MÀV és egyéb állami társaságok nem ezért mennek csödbe, többek közt a Malév sem emiatt csödölt be.


A MÁV-nál alapvetö probléma, hogy van a MÁV, a MÀV START, MÁV TRAKCIÒ...................................... meg mééég egy ekkora lista.

Semmi sem történik dierktbe, hanem 4-8 "kézen" keresztül.

Természetesen mindenhol kell a szolgáltatásért fizetni, ide egy kicsit, így lesz egy izzócsere több tízezres tétel.

2012. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jól van na, csap poén volt, meg ne egyetek...
2012. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
*csak
2012. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egy teljes árú jegy ára kb. 420 forint ha jól emlékszem, és a hölgy kb. félúton (!!) szállt fel, szóval olyan 210 körül kellett volna lennie a jegynek.
2012. febr. 13. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!