Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehet ellenem a MÁV ha...

Mit tehet ellenem a MÁV ha nem fizetem be a büntetést?

Figyelt kérdés
Megbüntetett a MÁV még Novemberben és akkor nem hanem csak most küldték ki a csekket(Március)9000re büntettek de rátettek késedelmi kamatot így 15000ft az összeg(pofátlanság) mi lesz ha nem fizetem be?

2012. márc. 7. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

"Megbüntetett a MÁV még Novemberben és akkor nem hanem csak most küldték ki a csekket(Március)9000re büntettek de rátettek késedelmi kamatot így 15000ft az összeg(pofátlanság) mi lesz ha nem fizetem be?"


Valamit félreértettél. Ők nem küldenek csekket, minek is küldjenek? A pénztárban keleltt volna befizetned a 9000-t de ha egy kicsit is érdekelt volna a dolog akkor ezt tudtad volna.

Nem érdekelt, most már 15 ezer a bűntetésed. Ami szerinted pofátlanság szerintem emg az pofátlanság, hogy nem volt érvényes jegyed amikor utaztál...


Ha ezt sem fizeted be, akkor 40 nap után átkerül faktorálásra, és hamarosan kiadják adósságbehajtó cégnek, aki mivel fizetett a bűntetésedért érdekelt abban, hogy behajtsa tőled ezt az összeget. (Vagyis a végrehajtás díjával megnövelve.+ késedelmek)

És be is fogják hajtani az adatok azt mutatják, hogy amikor a behajtó csönget, akkor kicsit nagyon megnövekszik a fizetési hajlandóság.

2012. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha ezt nem fizeted most be akkor kb. 50.000-et fogsz a behajtóknak így vagy úgy. Minél tovább húzod annál többet.
2012. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. mi vagy te vasutas?

2.volt jegyem csak diák az igazolvány meg pont 2. án járt le mikor jöttem pestre

3. adosságbehajto cég agyonver a kapualjban? xD

4. semmi papírt nem kaptam akkor ez hogy nézett volna ki a pénztárban? bemondásra?"csokolom engem megbüntettek 9k forintra"

2012. márc. 7. 14:02
 4/18 anonim ***** válasza:
Agyon épp nem, de mikor épp a vesédet rúgják le vagy a hifidet viszik el akkor egyből meggondolod magad.
2012. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
te olyan buta vagy:) kihivom a rendörséget? aztmondja a rendör jah hogy ö log a MÁVnak 15000 el jó akkor rugdossátok,behajto cégek sz.rt se érnek csak leveleznek...szóval visszakanyarodva a MÁV be tudja rajtam hajtani valahogy?
2012. márc. 7. 14:37
 6/18 anonim ***** válasza:

A behajtó cégek január óta átadhatják VÉGREHAJTÁSRA a tartozást (direkt levelezgetnek előtte pár hónapot, hogy jogalapotadjanak arra, hogy a 15K-s büntetés helyett miért 55K-t adnak be végrehajtásra).

A végrehajtót pedig ha nem engeded be akkor feltöretheti a bejelentett lakcímedet (teljesen mindegy, hogy a tied-e a lakás!) és visznek mindent amit látnak.


Vagy ha nincs mit végrehajtani rajtad akkor a végtelenségig kamatozik a tartozás és amint lesz bejelentett állásod rögtön elkezdik tiltani belőle.


Milyen jó is lesz úgy kezdeni pályakezdőként, hogy a fizud 50%-át helyből nem kapod meg, mert anno egy 9000 ft-os csekket nem fizettél be és pár év múlva törleszthetsz 200-300 ezer forintot...

2012. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
akkor lehet bekéne fizetni...ezt már jobban elhiszem mint a "leverik a vesédet ha nem fizetsz" f.szságot
2012. márc. 7. 14:46
 8/18 A kérdező kommentje:
de ismétlem semmi 9000es csekk nem volt azt én vártam is hogy be tudjam fizetni azért egy reklamáciot még futok emiatt,kösz
2012. márc. 7. 14:50
 9/18 anonim ***** válasza:

A vesédet nem rúgják le, de be fogják hajtani rajtad.

Papírt meg kellett hogy kapjál. Alá is írtál valamit. Vagyis ha épp ellenkeztél és nem írtad alá, akkor valóban nem kaptál papírt a bűntetésről mert nem voltál hajlandó átvenni.


A csekket meg várhattad, mert nem küldenek.

2012. márc. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
akkor csak valami jegy félét kaptam ami arra szolgál hogy nem büntessenek meg mégegyszer,ha már a 14K rol akkor a 9K rol is küldhettek volna nem? igazán ferr lett volna
2012. márc. 7. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!