Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek ma pécsen a...

Megbüntettek ma pécsen a helyijáratos buszon. A kérdés az lenne, hogy mennyi idő alatt évül el a büntetés, illetve mi történhet ha nem fizetem be?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 14:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Ingó-ingatlan vagyonom illetve bejelentett munkahelyem sincs jelenleg, de ha lesz, elkobozhatnak/levonhatnak valamit bírósági úton?
2012. márc. 28. 14:07
 2/8 A kérdező kommentje:
légyszi olyanok válaszoljanak akiknek van tapasztalata a pécsi tömegközlekedési rt pótdíjbehajtási gyakorlatával kapcsoaltban.
2012. márc. 28. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan zaklatnak (már pedig azt fogják tenni) , nem évül el , csak a tartozásod növekszik ...
2012. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag tökmindegy hol történik az eset, a törvény mindenhol ugyanaz.


A tartozásod folyamatosan növekszik, és egy idő után kiadják behajtásra. Attól, hogy most nincs semmid, még kapsz fizetési meghagyást halmozódik tovább a tartozás majd amikor lesz jövedelmed automatikusan elkezdik levonni. (Letiltásnak nevezik.)

És lesz a 6000 ft-os bűntetésből 100000-s.

2012. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
régebben is volt hasonló incidensem velük többször, de akkor semmit nem vontak le a jövedelmemből, viszont most történtek náluk változások, ugyanis a büntetés kemény 20.000ft, nem 6.000 és lehet, hogy a behajtás is szigorúbb lett. ott basztam el, hogy odaadtam a kallernak a lakcímkártyám, igaz a szüleim címe ill egy régebbi pécsi lakcímem van rajta, szóval a nevemen és két már nem létező címemen kívül nem tudnak rólam semmit elvileg.
2012. márc. 28. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem barátom, ott basztad el, hogy nem voltál képes jegyet venni...
2012. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, azt is elbasztam, viszont ez innentől kezdve már nem releváns, légyszi tényleg az írjon, aki érdemben hozzá tud szólni. szóval, kb mennyi az elévülési ideje egy ilyen büntetésnek kb ? 5 évről ill. 1 évről is hallottam már. meklyik lehet a valós ?
2012. márc. 28. 16:05
 8/8 anonim ***** válasza:
5
2012. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!