Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sürgős! MÁV-os probléma,...

IvyLeague kérdése:

Sürgős! MÁV-os probléma, megbüntettek, kíváncsi vagyok jogos e? Volt hasonló tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Hétfőn megbüntettek a vonaton, mert lejárt a diákigazolványom érvényessége és diákjeggyel utaztam. A kaller büntetésnek a teljes árút szabta plusz 8000 ft pótdíj. Azt mondta nem kell megijedni, ha 15 napon belül intézem akkor csak a teljes árú jegyet vagyok köteles téríteni. Ma mentem elintézni, mire a pénztáros közölte hogy csak akkor van ez az "akció" ha bemutatom a diákigazolványom, minden más esetben a 8000 ft-ot is ki kell perkálnom. De akkor most mi van?! Nem akarom, hogy lehúzzanak... Ha tudtam volna, hogy már nem érvényes a matricám, akkor nyilván teljes árút veszek. Sajna nem volt nálam elég pénz a vonaton, de úgy bánom... Ááá... Segítsetek!:(
2012. ápr. 4. 19:41
 1/4 anonim válasza:

Megkérdezhetem hogy hány éves vagy, illetve h még tanulsz-e?

Azért kérdezem ezt, mert ha még tanulsz esetleg középiskolában, akkor nem is büntethet meg, van egy ilyen törvény, hogy amíg iskolába jársz, addig nem kell matricát venned a diákigazolványra, tehát nem járhat le. Nekünk a suli nyomtatott egy példányt a törvényről, vagyis azoknak akik 18-ak elmúltak, és mindig be kell mutatni a kallernek, ha meg akar büntetni.

2012. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tetesd rá a matricát, vagy mutasd be az iskolád által kiadott igazolást, hogy oda jársz.
2012. ápr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazolás NEM elég.


Ez a kedvezmény csak akkor jár, ha 15 napon belül bemutatod az ÉRVÉNYESÍTETT diákodat! Akkor utólagod bemutatás díját kell fizetned és NEM a teljesárú jegyet.


Gyakorlatilag utólagosan igazolod, hogy van neked diákod, csak akkor a vonaton nem tudtad ezt bemutatni.

2012. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha passzív féléves egyetemista vagy, akkor nem jár kedvezmény!
2012. ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!