Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan érintett benneteket a...

Hogyan érintett benneteket a vonatritkítás?

Figyelt kérdés

Vasárnap tapasztaltam, hogy a megszokott vona nem közlekedik Budapestre. Aszódon vártam a vonatra, és kiderült, hogy Balassagyarmat-Budapest között nincs közvetlen járat. Sőt! Akik Balassagyarmat irányából jönnek, azoknak csatlakozási lehetőségük van Aszódon, egy túlzsúfolt Sátoraljaújhely-Bp Keleti között közlekedő gyorsvonaton.

Arról lemaradtam, hogy kinek a zseniális ötlete volt ez az egész? Kormányunk vagy a Máv vagy mindkettő közösen alkotta meg ezt az ötletet a vízfejűségével......???


2012. ápr. 17. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sehogy mert a 120a vonalon lakok itt semmi változás nem volt,nem is lesz sose mert akkor a pestre járok kb fele bese menne dolgozni :D
2012. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kormányunk gondolt egyet és úgy gondolta, hogy csökkenti a veszteséget, így kevesebb vonatnak kell járnia.

Bár úgy lenne jó, hogy az ország kiadását csökkentenék, így a bérüket kéne csökkenteni.

2012. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

"hogy csökkenti a veszteséget, így kevesebb vonatnak kell járnia."


A probléma ott van, hogy ezzel semmi nem csökkent a vonatok számán kívül. Az összes költség ugyanúgy megvan továbbra is...

2012. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jah, kérdező: A MÁV-nak mivel végrehajtó szerv, vajmi köze van hozzá. AZ állam a megrendelő és az állam illetékes szerve mondja meg melyik vonatot szeretné továbbra is a menetrendben tudni.

A vasútnak maximum véleményezési joga van de azt sem igazán hallgatták meg, ha meghallgatták volna, nem történt volna meg ez.


Többek között a Balassagyarmat-Bp járat az egyik jó példa. Gazdaságos volt, virtuális díjszabással ment így versenyelőnyben volt a volánhoz képest... És mégis...

2012. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
GYSEV vonalakon nem történt jelentős ritkítás , szóval engem nem érint.
2012. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy Szilvásvárad-Eger között napi 1 - 1 járat van. 100%-ban nem normálisak. Pont olyan helyen, ahol idegenforgalom szempontjából jelentős települések vannak??? Költségcsökkentés, aztmondják. Szerintem is a költség ugyannyi így is, viszont, ha nincs mivel utazni Szilvásváradra Egerből kényelmesen (pl. vonat) akkor az emberek sem fognak utazgatni, így pl. idegenforgalmi adótól esik el az önkormányzat pl. Szilvásváradon, nem beszélve az éttermi fogyasztást terhelő Áfá-ról.

B.gyarmat-B.pest viszonylatról annyit, hogy vasárnaponként tele volt a vonat diákokkal. Vagyis valamelyik vízfejűcske ezt nem tudhatta, mert nyílván kocsival utazgat és se nem lát, se nem hal..

2012. ápr. 17. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy azok, akik lehúztak 68%-ra azok mit gondolnak a dologról, hogy negatívan értékeltek egy pozitív hozzászólást...
2012. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ku rv ára örülök neki... ma sétáltam másfél órát mert törölték a csatlakozásomat igy busszal kellett (volna) mennem de az meg nem volt oda ahova mentem volna igy sétálhattam... be kap hatja aki kitalálta...
2012. ápr. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nagyon rosszul érint, én is sokat jártam a balassagyarmati sebessel, így nem kellett átszállnom, de sajnos most át kell és ráadásul még a csatlakozó vonatok közül is töröltek 2-t.
2012. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9. hozzászólónak üzenem:

amennyiben azzal a sebessel utaztál B.gyarmatról Bp felé, ami 19:07-kor indult tovább Bp-re, akkor ne azzal a gyorssal menj, ami Sátorljaújhely felől jön, hanem inkább várd meg a 19:30-as személyvonatot.

Vasárnap én is így csináltam, mivel tapasztaltam korábban, hogy a sátoraljaújhelyi gyorson eleve nagy a tömeg és szinte nem lehet felférni.

(Gondolom te is tapasztaltad, hogy mennyien voltak a megszüntetett sebes vonaton, amivel utaztál Bp felé; erre a vonatra mindig Aszódon szálltam fel).

2012. ápr. 20. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!