Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 8000-re megbírságoltak reggel...

8000-re megbírságoltak reggel a buszon. Mi történik ha nem, fizetem be?

Figyelt kérdés

Azért bírságoltak meg mert nem volt viszonylatigazolásom. Fogalmam sem volt, hogy az kell és eddig sem volt belőle semmi baj. Állítólag az első bérletemhez kapni kellett volna (vagyis nekem kellett volna szólni de mivel nem tudtam róla hogy a p*csába???)

Van egy olyan is a papíron, hogy ha 3 munkanapon belül fizetek akkor a bírság csökken. A csaj a volánnál mondta ma délután, hogy akkor 1000 FT lesz a bírságom (mivel bemutattam az újonnal megvásárolt viszonylatigazolást)

Nem volt nálam ott helyben annyi pénz, hogy kifizessem. De újabb csekket nem kaptam, csak a 8000 FT-ról szóló csekkem van. Menjek be újabbat igényelni?

És mi történne ha nem fizetnék be??? 15 éves vagyok szóval mit csinálnak, beperelnek? :D vagy küldik esetleg a felszólításokat és aztán meg szépen gyűlik gyűlik az összes

több haveromat is megbüntették már és volt amikor nem fizették be, de azóta semmi problem

Na légyszi segítsetek! :D

Félreértések elkerülése végett nem BKV, hanem mégegyszer mondom Körös-Volán busz volt



2012. máj. 22. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy elévülnek 2 év után... de szerintem ez nem igaz. Vagy, ha igaz is, jól eltitkolják... mert különben senki sem venne jegyet. :D
2012. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
fiatalkorú vagy, a szüleidnek kell befizetnie, ha nem teszik meg, eljut arra a szintre, hogy a fizetésükből fogják letiltani, de akkor az már nem 1000 Ft és nem is 8000 Ft. Akkor már bírósági költségek, végrehajtó díja is benne lesz, néhány 100e Ft.
2012. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ezres nem a világ, fizesd be, ameddig csak annyi.
2012. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az ellenőr felírta az adataidat, akkor azt valószínűleg beteszik a nyilvántartásba...

Innentől kezdve viszont nem jó azzal játszani, hogy nem fizeted be, mert vissza tudják keresni.


Legegyszerűbb, ha odamész a pénztárhoz, bemutatod a csekket + a viszonylatigazolást és lehet be lehet fizetni helyben.

Vagy ha nem lehet, akkor elküldenek a jegyellenőrzési csoporthoz (nálunk a cég telephelyén van) ott biztos, hogy be tudod fizetni.

2012. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem a világ vége az 1000 forint

viszont arról nem kaptam csekket

csak mondta a csja miután ezt megbeszéltük, vagyis miután megmutattam az érvényes diák+bérlet+igazolás kombót hogy jó akkor 1000 FT lesz a büntetés de ezt nem tudtam kifizetni mert cska 500 FT volt nálam (nyílván reggel ilyenekre nem számítottam pláne, hogy február óta nem láttam ellenőrt a buszon)

tehát ha holnap bemegyek a Volán Buszhoz (ugyan oda ahol a bérletet meg mindent vettem) akkor bemutatom ugyanazokat stb és megúszom egy ezressel?

bár szerintem ez a jószívűségen is múlik, mert ha nagyon szemét akkor a 8000-t is kifizettetheti velem elméletileg nem?

2012. máj. 22. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 1000 Ft-ra fog mérséklődni:


[link]

2012. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben valamelyik autóbuszállomásra (a legjobb Békéscsabán) be kell menni, és ott be lehet fizetni a pénzt. (az 1000 forintot)

Csekket adnak talán, nem tudom pontosan hogyan van.

2012. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!