Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valaki az ellenőrnek nem...

Ha valaki az ellenőrnek nem tud érvényes jegyet felmutatni, mit tehet vele az ellenőr?

Figyelt kérdés

Előre mondom, nem szoktam busszal vagy vonattal utazni, autóval is csak akkor, ha anyámhoz vagy bevásárolni megyünk. De még így is olcsöbb, mint a tömegközlekedés.

Csak unatkozom és a kérdéseket olvasva, kíváncsi vagyok rá.

Na tehát, a lakcímre vonatkozóan, az ellenőr nem hivatalos személy, személyit nem kérhet. Elvileg leszállíthatja az illetőt, de fel nem tartóztathatja, mert az már személyes szabadság korlátozása, nem?

Na, erre lennék kiváncsi!


2009. júl. 2. 08:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Az ellenőr semmit nem tehet, ha te azt mondod, hogy nincs nálad személyi, és egy kamu címet meg nevet diktálsz be, el kell hinnie mivel nem motozhat meg. Ha esetleg rendőrt hív, aki arra kér, hogy igazoltasd magad, és megteszed, a rendőr NEM ADHATJA KI A SZEMÉLYES ADATAIDAT az ellenőrnek, mert azzal szabálysértést követ el. Tehát az ellenőr elméletileg nem büntethet meg, de mivel ezt sokan nem tudják, bediktálták a valódi adataikat, és megy a büntetés.
2009. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem annyit csinált, hogy elküldött a busz elejébe, a sofőrhöz, hogy vegyek jegyet. Aztán az ember vagy vesz, vagy nem. Én vettem, szerencsémre. Utána megkeresett és odajött megnézni.

Nálunk úgy megy, hogy akinél nincs pénz és jegye sincs azt leszállítja. Meg nem büntet, főleg ha azt mondod személyid nincs nálad nevedet meg nem mondod meg stb. Megfogni meg nem fog 50 embert és bevinni a rendőrségre.


Leszállít és kész. Ja és kérhet személyit csak nem vagy köteles a kezébe adni, de ránézhet.

2009. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkap, akkor megmondja hogy adjál neki valamilyen személyes iratot. Ha nincs, akkor diktáljál be. Bediktálsz valamit és kész. B verzió hogy megmondod hogy megszakítod az utazásodat (leszállsz), és leszállsz a kövi megállónál.

C verzió hogy rendőrt hív, de ezt nem ajánlom mert a sok birka nem saját tapasztalatból beszél mikor ezt reklámozza, ugyanis a rendőr nem adhatja ki az adataid az ellenőrnek, viszont a BKV utazási szablályzata alapján te szerződést kötsz a bkv-val azzal hogy felszállsz a járműre. Ez arról szól, hogy ők elvisznek, te pedig fizetsz az utazásért. Ott van a tanú hogy nem fizettél (ellenőr), innentől eljárást is indíthat, bizonyítani tudja, és garantáltan 100x rosszabbul jársz, mint egy 3000 ftos büntetéssel!

2009. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezekhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a rendőr nem adhatja ki az igazoltatott adatait, de ha be megy a kapitányságra ezzel a kéréssel az illető, akkor ott kiadják neki.

Az ellenőr nem fogdoshat nem követelhet semmit tőled, csak megkér, hogy ha már használod a járművüket akkor mutass már valami papírt róla, hogy fizetsz is érte. Csak kicsit már baszkurálja a csőröm hogy mindenki fene jól tudja a jogait a mai világban, hogy mit nem tehetnek vele. Ezt szóról szóra tudják, a kötelesség meg a fasorba sincs.

Fel nem tartóztathat jól tudod, az szem. szab. korlátozás. De ha te ezért pl feljelentést teszel mert téged fogdostak, vagy elkérték a szig-ed lehet kiröhögnek. Na kb ennyi asszem'. :)

2009. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

az az említett 3000 ft-os büntetés valójában 12000 forint.

Ha rendőrt hív, azt nem vagy köteles megvárni, fel nem tartóztathat, ezeket már leírták.

Ha meg rengeteget bliccelsz, akkor is jobban jársz a 12000 ft-os csekkel, mint ha minden utazásért fizettél volna.

Engem amikor megbüntettek, akkor haveromtól elkértem a bérletét (nem volt rajta a diákszáma) és ráírtam a diák ig. számom, bemutattam, látta hogy a büntetés előtt lett véve, és 3000-rel megúsztam.

Egyébként meg ha készenlétben vagy, figyeled őket, akkor mielőtt odaérnek hozzád, érvényesíteni tudod a jegyet. Csak ne ajtó közelbe legyél. A metrónál meg a használt jegyet is felmutathatod (mivel ugyanott lyukasztja), csak a rányomtatott számok összemosódnak, de a legtöbb helyen (pl moszkván lefelé) nem nézik meg részletesen. Tehát ebből nem lesz gondod. De mindig legyen nálad egy jegy, amit végső esetben felhasználsz.

2009. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
azis érdekes egyébként, hogy általában az olyanok vannak a legjobban felháborodva a szolgáltatás minőségére, akik b*sznak fizetni meg bérletet venni! érdekes mindenesetre :)
2009. júl. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

00:03-asnak.

Nem csak a Moszkván a Keletiben sem nézik meg lefelé. Próbáltam már. A bécsi napijegyet mutattam nekik és meg sem állítottak hogy ez nem jó ide. Mondjuk majdnem ugyan olyan a háttere mint a MÁV által nyomtatott Budapest bérletnek :D

2009. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
én láttam olyat hogy az ellenőrök meg akarták fogni a lányt hogy fizessen,mire(miskolc,centrumnál) a csaj a megállóban ajtónyitásnál nekiment az ellenőrnek és le akart ugrani,de megfgták...szóval...:)
2009. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 nikaa11 válasza:
18%
Nagyon drága a jegy.Igy megértem hogy sokan nem akarnak venni,nem mellesleg,hogy miért is fizess?????? Piszok,nyomor, bűz,lökdösnek össze-vissza.Ez kinek mennyit ér meg????? annyit költsön BKV-ra!!
2011. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
21%
^vicces vagy, ha te nem fizetsz az utazásért, akkor mégis miért várod el, hogy jobb minőségű utazásban legyen részed? csóró.
2013. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!