Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valaki az ellenőrnek nem...

Ha valaki az ellenőrnek nem tud érvényes jegyet felmutatni, mit tehet vele az ellenőr?

Figyelt kérdés

Előre mondom, nem szoktam busszal vagy vonattal utazni, autóval is csak akkor, ha anyámhoz vagy bevásárolni megyünk. De még így is olcsöbb, mint a tömegközlekedés.

Csak unatkozom és a kérdéseket olvasva, kíváncsi vagyok rá.

Na tehát, a lakcímre vonatkozóan, az ellenőr nem hivatalos személy, személyit nem kérhet. Elvileg leszállíthatja az illetőt, de fel nem tartóztathatja, mert az már személyes szabadság korlátozása, nem?

Na, erre lennék kiváncsi!


2009. júl. 2. 08:58
1 2
 11/11 Furujika válasza:
100%
Nekem lejárt a bérletem 1-2 nappal. Láttam, hogy a kifele menőket nézik a kallerek, visszafordultam, vissza akartam szállni a metróra és tovább menni egy megállót. Az ellenőr a hátizsákom fülénél fogva rántott vissza a metróajtóból, és megfenyegetett, hogy megállítja a metrót, ha felszállok. Vicces volt.
2013. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!