Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jogai vannak egy BKV...

Milyen jogai vannak egy BKV ellenőrnek?

Figyelt kérdés

Elvehet az utastól bérletet, jegyet, igazolványt? Hozzáérhet?

Nem bliccelek, csak olvastam pár rémtörténetet ezzel kapcsolatban, és volt már hogy kivették a kezemből a bérletet, szeretném tudni, hogy hivatalosan mit tehetnek meg.



2012. jún. 18. 21:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A meghatározott helyszíneken ellenőrizheti, hogy rendelkezel-e érvényes jeggyel/bérlettel illetve ellenőrizheti az utazásra/kedvezményre jogosító igazolványokat, valamint az utazási feltételek betartását. Magától ki nem vehet semmit a kezedből, de a fentieket _kérésre át kell adnod_, hogy ellenőrizhesse. Természetesen nem csinálhat vele a megnézésén kívül semmit. Hiány esetén lefolytatja a pótdíjazási eljárást, melyek összegeit a rögzített Díjszabás határozza meg. Nagyjából ennyi.
2012. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Nekem legutóbb azt mondta, hogy rámhívja a rendőröket, ha nem mutatok igazolványt, még tettette is, hogy hívja őket, eléggé gagyi színjáték volt. Egy kicsit húztam, hogy nincs nálam, vajon tényleg hívja-e őket, de nagyon kitartó volt, kötötte az ebet a karóhoz. Azzal riogatott, hogyha kijön a rendőr, és megtalálja nálam az iratokat, az hivatalos személy megtévesztésének minősül, na ebből nem tudom mi az igazság, valószínűleg nem sok, de végül engedem neki, mert meguntam és mennem kellett.
2012. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!